Wpis z mikrobloga

@bidzej: Bockwurst to parówka (co zresztą przedstawione jest na zdjęciu), a Wurst to kiełbasa. Muszę przyznać, że pierwszy raz widzę, żeby parówkę określano mianem currywursta (a w kilku miejscach w DE je jadłem xd), ale jeżeli tak jest, to Volkswagen jest #!$%@?, bo to jest #!$%@? parówa, a nie prawilny currywurścik.
  • Odpowiedz
Bockwurst to parówka (co zresztą przedstawione jest na zdjęciu), a Wurst to kiełbasa.


@Giacomina: powiedziałbym raczej, że bardziej liczy się to, co jest w środku. W Niemczech przecież wszystkie kiełby wyglądają jak parówy :>
  • Odpowiedz
@bidzej: coś Ty - bockwursty to są głównie te słoikowe w zalewie albo takie bez skóry. A currywursty wszędzie gdzie jadłem są z normalnych "kiełbasek", które przy łamaniu powinny wydawać charakterystyczny odgłos "knack knack" :)
  • Odpowiedz
@Giacomina: a jednak jak zajrzysz chociażby do Wikipedii, to decyduje skład, przyprawy, sposób przygotowania i trochę kształt ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Przy czym jako "Currywurst" można określić praktycznie każdą kiełbasę, którą ma w składzie curry. A ta od OPa ma i z takim też przeznaczeniem jest produkowana i sprzedawana.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bidzej: znaczy ja wiem jak jest w Wiki i tego nie neguje, a moje zdanie oparte jest bardziej na doświadczeniu życiowym, dlatego dla mnie Wurst to zawsze będzie coś bliskiego naszym kiełbaskom xd
  • Odpowiedz