Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki, jaka platforma (legitna) pozwala na inwestycje w Euronext Paris? W Mbanku nie widzę takiej opcji.
Chciałbym zainwestować w Renualt, bo mam wrażenie, że wszystko co złe się w tej marce wydarzyło i mamy niespotykanie niską wycenę.

Jako, że pracuje u konkurencji to widzę badania, które świadczą o odbiciu rynku moto w niedługim czasie. Przynajmniej deklaratywnie ludzie tak piszą, reno też jest w czubie wyścigu o elektryfikację. Oczywiście myśle o długim terminie 2-3 lat.

#gielda
  • 8
@Nieprzyjemnie: Tylko dlaczego nikt na to nie wpadł, Nissan na giełdzie też po sporych spadkach jest +20% od dołka. Te różne statki rejsowe, nawet niektóre linie lotnicze to samo. A Renault stoi w miejscu i kopało 3 razy dołek. Tak czy inaczej to ciekawy pomysł, cena faktycznie, bardzo mała.
@bywaj: Czytałem, teksty że renault może zniknąć mnie bawią. Nie zniknie, za dużo miejsc pracy które ciężko jest czymś w tej chwili zastąpić. Przed q2 można co najwyżej obserwować, jak się coś ruszy na miesiąc przed wynikami to można się zastanowić, jak tuż przed to bym nie wchodził. Bezpieczniej jest po wynikach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krzeslowswetrze: a czytałeś jakie warunki stawia rząd Francji, aby udzielić pożyczki? Że muszę przenieść więcej produkcji do Francji etc? Czyli dosyć mocna ingerencja w politykę firmy. Jak nie dostaną pożyczki to zbankrutują/ zostana wykupieni przez konkurencję po taniości. W każdym przypadku akcjonariusze raczej nie zyskają. To jest wchodzenie w spółki na zasadzie są w historycznym dołku, taniej już nie będzie... Duża szansa na odbicie w perspektywie roku, ale równie dobrze może
@bywaj: Francuzi nie podzielają Twojej wiary w ich rząd. Dla mnie to są takie punkciki za bycie silnym, lepiej niż po prostu dać pieniądze. Lepsza taka pożyczka niż żadna. Nie wierze w przenoszenie dużej części produkcji. Akcjonariusze zyskają stabilność.