Wpis z mikrobloga

Wpis raczej do mały #biznes do dwóch baniek rocznie na JDG. A propos tego co można i warto wziąć z #tarczaantykryzysowa #firma i chyba #cebuladeals ;)

1. Postojowe 2080 pln za free, wystarczy mieć spadek miesiąc do miesiąca 2020 lub miesiąc do miesiąca porównując rok do roku.

2. Pożyczka z praca.govpl 5000 pln za free, wystarczy nie zamykać działalności przez 3 miesiące

3. 12000, 24000, 36000 pln na jednego pracownika w zależności od spadku obrotów z PFR. Do oddania 25% po roku, jak utrzymacie zatrudnienie. Liczą się ludzie na L4, panie na macierzyńskim etc.

Moje uwagi? Jak mieć pożądanej wysokości przychód aby się zmieścić w limitach spadków każdy powinienem wiedzieć. Postojowe można brać trzy miesiące, bez spadków, wystarczy oświadczenie o nie poprawieniu się sytuacji firmy (cokolwiek to znaczy ;). Pożyczka i subsydia jest praktycznie nieoprocentowana, co prawda tylko 25% bodajże można wykorzystać na spłatę zobowiązań ale jak to się mówi, pieniądze wzięte na 0% dobrze zastępują te wzięta na 8 czy 10% ;). Wszystko wypłacone już, wnioski banalne.
soosh071 - Wpis raczej do mały #biznes do dwóch baniek rocznie na JDG. A propos tego ...

źródło: comment_1590052459TvQmrc4WsTTIfjzTxXLtqQ.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • 0
Napisałeś że pkt 3 nie jest dla JDG. Ja natomiast ci piszę, że zarówno 2k z ZUSU, 5k z UOP i 12,24,36 i więcej z PFR można wziąć jednocześnie na JDG. Postojowe i pożyczkę nawet jak pracujesz sam, PFR jak zatrudniasz co najmniej 1 osobę.
  • Odpowiedz
  • 0
W sumie zapomniałem o ZUS na zero przez trzy miesiące, zmianie wszystkich leasingów i kredytów bez problemu przesunięte albo obniżkę. Można powiedzieć, że można dobrze zarobić na #koronawirus : ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
  • 0
@pokustnik: Ja dla pracownika nie brałem tylko dla siebie przez bank bezpośrednio. 17 największych banków to udostępnia bezpośrednio z panelu po zalogowaniu. Na pracownika możesz wziąć maksymalnie 40% pensji ale to już tylko MSP od 9 pracowników w górę.
  • Odpowiedz
@soosh071: Jak zatrudniasz 5 osób na UoP, to nietrudno o taką sytuację. Ja miałem ją w lutym, gdy trzech pracowników uciekło mi na L4 (czyli im zapłać 80%), do tego zapłacić reszcie za nadgodziny które musieli wziąć, no i opłać podatki i ZUS. No i nie wystarczyło na pełną kwotę na ZUS.
  • Odpowiedz
  • 0
@pokustnik: No rozumiem, dlatego JDG + zlecenia na zewnątrz ;) żadnych ludzi na plecy. Zwłaszcza pryszczatych roszczeniowość co piszą o wyzysku mieszkając u matki ;)
  • Odpowiedz
@soosh071: Już się sam tego nauczyłem i nikomu UoP nie daję, co bardzo oburza komuszków na wykopie ;)
Ale szkoda, bo siano uciekło koło nosa :( Nie warto jest być dobrym dla innych, kolejny przykład.
  • Odpowiedz