Wpis z mikrobloga

@Borgon: Świetne, bardzo zdrowe papryki, trochę widać brak azotu na końcówkach, ale to normalne skoro roślina tak wystrzeliła, teraz lepiej nawet nie dawać za dużo N, żeby bardziej leciała w rozwój pąków, niż wzrost.
Na jakim periodzie świetlnym to trzymasz? Warto teraz już stymulować roślinę, żeby kwitła.
  • Odpowiedz
@gobi12: jedna :) z azotem chyba nie, z fosforem / potasem bo robiły się plamki na listkach ale po przesadzeniu widzę, że jest lepiej, na nowych listkach nie ma żadnych baboli
  • Odpowiedz
@Egribikaver: period mam 16:8, jej pączków akurat nie obrywam bo ma ich niewiele więc zostawiam :) przesadzana prawie 2 tygodnie temu do 10L bo trochę niedobory się robiły. Muszę poza tym doinwestować w kristalon
  • Odpowiedz
generalnie mogły być problemy z minerałami bo podlałem nawozem tylko 2 razy a długo siedziały w 1L doniczkach i wyjadły z ziemi wszystko co się dało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Borgon: Ja korzystam z zegara, ale to bardziej dlatego że na arduino w języku C funkcja millis często zapycha pamięć, wiesza się i jest niedokładna w dużych odstępach czasu.
I jeszcze mam pytanie czy czas Ci się nie resetuje po wyłączeniu zasilania?
  • Odpowiedz
@Egribikaver: hmmm no jeśli malinka się zrebootuje przez brak zasilania to:
1) czas zassie z neta
2) skrypt uruchomi się automatycznie bo jest dodany do rc.local (linuxowe smaczki)
3) skrypt sprawdzi czy lampa powinna być uruchomiona i jeśli tak to ją odpali
  • Odpowiedz
@Borgon: Aha, czyli zaciągasz czas z sieci, to wszystko okej bo myślałem że jest raz setowany i później stałe interwały. W sumie to mam zrobione podobnie.
W sumie chce tak zrobić, że w przypadku braku zasilania oraz braku sieci ( ͡º ͜ʖ͡º) korzysta z zegara rtc na baterii i nie musi koniecznie się aktualizować po resecie.
  • Odpowiedz
@wisnia6666: nie możesz porównać parapetowej lub outdoorowej uprawy z growboxem :) moje rośliny zawsze będą trochę inne ;) ale tak ze wskazówek:
- najlepiej wysadzić roślinki styczeń / luty
- lepiej przesuszyć niż przelać, papryka nie lubi za dużo wody
- przesusz trochę ziemie, wyciągnij całą roślinę z donicy i zobacz czy korzenie jej nie przerastają - być może ma za mało ziemi
- przycinaj przy 4-6 parach liści aby
  • Odpowiedz
@Borgon w sumie zaczynały na parapecie. Na zewnątrz są od jakiegoś miesiąca ale po przesadzeniu do tych doniczek nic nie chcą ruszyć. Korzenie sa stosunkowo małe tzn nie rozrastają się po całej doniczce. Dosypie im ziemi do górnych liści i będę dawać mniej wody. Wcześniej podlewalem prawie codziennie... Dzięki
  • Odpowiedz
@wisnia6666: no to jak lałeś codziennie to już wiadomo - na pewno za dużo. Papryka musi mieć suchy grunt bo w nim lepiej jej rozwijać korzenie, jak jest mokry i zbity to roślina będzie bardzo wolno rozwijać część korzeniową a co za tym idzie i góra nie urośnie ;)
  • Odpowiedz