Wpis z mikrobloga

@Linux_Zamiast_Windows: Zainstalowałem Manjaro bo wyczytałem gdzieś że jest szybki, i rzeczywiście komputer chodzi jak nowy, ponadto łatwo upodobniłem go do OSX Mojave. O dystrybucjach opartych na Ubuntu wiem tyle że są trudne i trzeba się sporo bawić terminalem ;)
@CCdeVille: Tak, tanjaro jet szybki, ale i ciężki, podkręca całe hardware na namaxa i stąd masz tą szybkość, ale komp się grzeje jak uj. A wiem bo kiedyś szukałem lekkiego distro na starego notebooka i oczywiście posłuchałem wykopu. Ale sprawdzałem też na nowszym lapku i było podobnie.
Serio jeszcze raz się przekonasz, że wykopki są odrealnieni. Drugi przykład to nie nabieraj się nigdy na KDE. Powiedz co tam chcesz to jak
. O dystrybucjach opartych na Ubuntu wiem tyle że są trudne i trzeba się sporo bawić terminalem ;)


@CCdeVille: Łaaaat?!
Chyba na odwrót :)
Przez swoje 17 lat linuksowania przebrnąłem przez chyba wszystkie popularne dystrybucje, brakowało tylko LFS i ostatnio (3-4 lata temu?) stwierdziłem, że "ma działać, a nie po aktualizacji się wywalić" i siedzę ostatecznie na Ubuntu z KDE (wgrany kubuntu-desktop, wywalony ubuntu-desktop). Nawet aktualizacja z 18.04->18.10->19.04->19.10->20.04 robiona tego samego
podkręca całe hardware na namaxa


@Linux_Zamiast_Windows: [citation needed]
wolę siedzieć na swoim manjaro i3, co prawda typ zajmujący się tą edycją ma dosyć dziwny dobór aplikacji(jak pale moon zamiast firefoxa, no proszę was), ale przynajmniej wszystko działa w porównaniu do hehe ubuntu gdzie na bugfixa jakiejś aplikacji musisz pół roku-dwa lata czekać, bo tak

O dystrybucjach opartych na Ubuntu wiem tyle że są trudne i trzeba się sporo bawić
@Jeder: Ja pracuję na laptopie 14" i niestety na razie brak dodatkowego monitora, ale jakbym miał dodatkowy wyświetlacz, to mocno zastanowiłbym się nad jakimś tiling WM, bo korzystam głównie tylko z Chrome, Remminy do RDPowania na serwery i VS Code.
Mi się plasma sypała mocno na KDE Neon, OpenSuse. W tej chwili może ze 2-3 crashe na tydzień się zdarzą.
Czemu globalne menu z xfce-panel nie miałoby być stabilne? Może obczaj