Wpis z mikrobloga

Czy tworzenie widoków zmaterializowanych opartych na innych widokach zmaterializowanych jest bezpieczne i ma sens? Obecnie mam bazę danych z 15 tabelami które mają bardzo dużo danych (kilka mln). Tabele są ze sobą powiązane i zależy mi na sprawnym odfiltrowywaniu dużej ilości danych, problem w tym, że po stworzeniu widoku potrzebuję dobierać pewne dane do widoku i nie jestem w stanie zaktualizować już tych danych w widoku więc mogę jedynie stworzyć nowy widok w oparciu o stary + dodatkowe dane. Czy to ma sens? Pamiętając oczywiście o odświeżaniu w odpowiedniej kolejności.
Aplikacja wszystkie zmiany zapisywałaby to tabel, a widoki byłby odświeżane po wprowadzeniu zmian.
Z góry dzięki :-)

#bazydanych #postgresql #programowanie i pozwolę sobie otagować #oracle bo może ktoś podsunie jakiś pomysł
  • 2
@JaTobieTyMi: nie jestem specem, ale troche malo sensu w tym widze. jezeli potrzebujesz danych do widoku koncowego, to po co mielic inne rzeczy na potrzeby odswiezania innych widokow zmaterializowanych? oparlbym ten widok zmaterializowany na zwyklych widokach i odswiezal w razie potrzeby