Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zauważyliście, że mało z kim można normalnie i spokojnie porozmawiać? Chodzi o to, że całe otoczenie ciągle OCENIA, dlatego wstydzimy się mówić o problemach, nawet jak są poważne. Nie jest prawdą, że nie obchodzimy innych ludzi, obchodzimy, ale nie w taki sposób jak chcielibyśmy, jesteśmy po prostu obiektem oceniania i porównywania się. np słyszę taką gadkę jakiejś gęsi o innym studencie "on w takim wieku na studiach, jak on skończy to będzie miał x lat" - z tonem krytyki i politowania nad nim. O mnie np mówiła, że jestem brzydka, jedynie jak rozpuszcze włosy to jeszcze jako tako, ale tak to...i tu drwiący śmiech. Dobrze by było jakby to dotyczyło tylko jakichś 18 letnich grażyn, ale oceniaja nasz też rodzice, rodzeństwo, na praktycznie każdy nasz wybór mają jakąś opinię i nie zawsze się podzielą, ale mają. dlatego zawsze trudno mi było sie otwierać, bo czego mam się spodziewać, że ktoś mnie zrozumie? Ludzie potrzebują psychologów, bo potrzebują kogoś kto PIERWSZY RAZ W ŻYCIU ich wysłucha bez oceniania, choć w praktyce pewnie oni też oceniają. Znacie taka osobę, która was wysłucha i macie pewność, że was nie ocenia? Może babcia jakaś, moja babcia kiedyś jak przyjechałam na dzień dobry mi mówi "ale plapy dostała" czyli że przytyłam, na nastolatkę dobrze takie coś nie działa. Prawie nikt nie ma postawy akceptującej człowieka. Tylko na dzień dobry myśli, a jaki masz zawód, a ile zarabiasz, praktycznie pierwsze pytanie o zawód służy przyporządkowaniu cię do kategorii, a nie prawdziwej ciekawości na czym polega dana praca. . #psychologia #zwiazki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ec4dfc8f5c87a77924b54fa
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: Bo ludzie po prostu nie potrafią rozmawiać. Dla wielu ludzi jedynym tematem do rozmów jest gadanie o innych.
Pamiętam jak na studiach miałam dwie takie koleżanki z okolic mojego miasta, przez całe 5 lat zdążyłam poznać każdego z ich wsi, wiedzieć o nim wszystko, z kim ktoś kogoś zdradził, z kim ktoś wpadł, a że tamtej się przytyło, jak skończył się temat osób z ich wsi, zaczęły komentować wygląd każdej
@AnonimoweMirkoWyznania: Dlatego trzeba się otwierać przed ludźmi, którzy nie oceniają, a trzymać dystans od wszystkich wokół, którzy nie są nam bliżsi, a najlepiej to się nauczyć #!$%@? i świadomości, że ludziom nie dogodzisz i wyhodować sobie jajniki. ¯\_(ツ)_/¯

Mam kilka osób, którym mówię więcej niż innym, bo wiem, że są na tyle podobni do mnie, że zrozumieją.
Co do wyglądu, to nie wiem, jak ktoś mnie ocenia z wyglądu i jeszcze
@AnonimoweMirkoWyznania: Wszystkie zwierzęta stadne porządkują strukturę hierarchii, u ludzi jest to najbardziej złożone ze względu na wszechstronność działalności. Z kim warto gadać? Z kimś kto zdaje sobie sprawę z takich rzeczy a nie tylko działa instynktownie, warto więc by więc jakoś wybadać, ja mocno zwracam uwagę na to co mówi między wierszami, czyli jak się odnosi do innych osób, np wspominam coś o jakimś "wariacie", rzucam jakiś dowcip na przynętę itp.