Wpis z mikrobloga

Hej Mirasy! Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z wynajmem długoterminowym samochodu (np. na 3 lata)? Z tego co widzę to jest to coraz popularniejsza opcja. Ciężko mi jednak znaleźć w Internecie obiektywną opinię bo większość materiałów jest sponsorowanych przez największą w Polsce firmę, która zajmuje się takim wynajmem (carsmile.pl).

Sam biorę pod uwagę wynajem długoterminowy bo ze względu na pracę jestem tylko 1,5 tygodnia w miesiącu w Polsce. W międzyczasie autem będzie jeździć narzeczona. Zależy mi, żeby było z nim jak najmniej problemów, żadnego jeżdżenia po mechanikach, kupowania części jak się coś posypie etc. Po pierwsze żal mi na to wolnego czasu a po drugie mało znam się na motoryzacji, nigdy nie miałem własnego samochodu. Co o tym myślicie? Ktoś sam z korzysta z takiej opcji albo zna kogoś?

#motoryzacja #wynajemsamochodu #samochody
  • 11
  • Odpowiedz
@BolecStolec: Ogólnie zdaję sobie sprawę, że istnieją tańsze rozwiązania. Zależy mi, żeby auto było nowe i żebym nie musiał się zastanawiać czy może akurat w tym modelu nie będzie problemów z turbina albo czy zawieszenie nie zacznie stukać po iluś tam kilometrach. Chcę nim tylko jeździć i nie martwić się o całą resztę. W związku z tym nastawiam się, że będzie to trochę droższe rozwiązanie niż w ostatecznym rozrachunku np.
  • Odpowiedz
@bzduran: Kolega ma bez pośrednio z citroena długoterminowy najem. Raczej nie narzeka, nawet gwarancję przedłużali w trakcie za jakieś śmieszne kwoty.
  • Odpowiedz
@peterr767: Masz jakiśl imit kilometrów? Wynajem długoterminowy bardziej opłaca się dla osoby która robi więcej czy mniej kilometrów w roku? Zrobiłeś może wcześniej jakiś rekonesans cenowy? Bardziej opłaca się skorzystać z usług np. Carsmile albo Arval czy tak jak w Twoim przypadku bezpośrednio u dealera? Byłem tak na przypale w salonie Forda, zapytałem o wynajem długoterminowy, dostałem oferty na kilka aut. Ściemniłem że mam korzystniejsze propozycje z Arval. Sprzedawca Forda
  • Odpowiedz
@bzduran: ja mam auto w VW bank z opcją wykupu po 4 latach lub zostawieniu w rozliczeniu. Limit kilometrów ustawiasz sam, wiadomo że im więcej kilometrów ustawisz, tym wyższa rata miesięczna. W mojej umowie jest zapis który mówi że jeśli limit jest niewykorzystany to oni mi oddają pieniądze po stawce za kilometr, a jak ja przekroczę limit kilometrów to dopłacam po tej samej stawce.
Wg moich wyliczeń taniej było brać
  • Odpowiedz
@bzduran: Limit sam sobie ustalam, z zakresu 10-30k km rocznie. Tak jak mirek wyżej napisał, im więcej tym wyższa rata miesięczna. Imo najem jest bardziej opłacalny dla kogoś, kto nie trzaska dziesiątek tysięcy km miesięcznie, bo dopłata za "nadprogramowe" kilometry by go zjadła (sam mam limit na 15k rocznie).

Ja brałem swojego prawie dwa lata temu, a wtedy te wszystkie Carsmile i podobne dopiero raczkowały. Teraz jak patrzę na Carsmile, to za podobne auto płaciłbym jakieś 40% więcej miesięcznie, mając "gratisowo" tylko opony. Patrzyłem jeszcze na oferty VW, Seata, Forda i o dziwo Audi miało najlepsze warunki finansowania (za podobnie wyposażonego Golfa płaciłbym jakieś 200zł miesięcznie więcej na przykład). Ford miał straszne warunki finansowania (MultiOpcje czy jakoś tak się nazywało) i czas oczekiwania na nowego Focusa był dosyć długi, więc olałem. Co do Arval, nie mają oferty najmu dla osób fizycznych, także nawet nie patrzyłem.

Co do zwrotu - jest książeczka, która definiuje co jest akceptowalne, a co nie przy zdawaniu auta i na podstawie tego robią oględziny. Tu masz link jak to wygląda:
  • Odpowiedz
@peterr767: Dziękk za odpowiedź. A tak z ciekawości to jakie auto wybrałeś? Zastanawiam się właśnie nad Golfem VII, jaki hest odpowiednik w Audi (słabo się znam na samochodach)?

@UsZ_: Dzięki za odpowiedź. Da się gdzieś obljne zobaczyć ofertę VW? Szukam ale nie mogę znaleźć?
  • Odpowiedz
@bzduran: bezpośrednio w salonie poznałem ofertę, zawsze można zadzwonić i powiedzieć co Cię interesuje i wyślą na maila ofertę.
  • Odpowiedz