Wpis z mikrobloga

Dostał ktoś z Was w ogóle mandat za nie noszenie maseczki, albo któryś z Waszych znajomych? Bo widzę, że każdy w nich chodzi, nawet rowerzyści i biegacze. A ja od kilkunastu dni w ogóle jej nie noszę, radiowozy mnie mijają i nic, nawet upomnienia, czy zapytania czemu jej nie noszę. Zastanawiam się czy mam takie szczęście, czy policja ma na to #!$%@?.
#koronawirus #maseczki #policja
  • 9
Nie ma każdy w dupie, bo 99% ludzi chodzi w maseczkach


@matiimakaka: Ludzie noszą żeby mandatu nie ryzykować a nie dla bezpieczeństwa. Też zależy od dnia, u siebie czasami widzę wszystkich w maskach, czasami połowę bez, zwłaszcza jak jest cieplej.

Jeśli szumowinowski dotrzyma słowa i zdejmie za parę tygodni nakaz maseczek poza pomieszczeniami zamkniętymi to momentalnie widok maseczki na ustach na zewnątrz stanie się na nowo kuriozum ( ͡° ͜
radiowozy mnie mijają i nic


@matiimakaka: ja od miesiąca patrolu nie widziałem (co prawda mało wychodzę) i może 2 radiowozy - policji się chyba godziny skończyły na gonienie ludzi po parkach w marcu.
@marcin-konietzki: i w większości przypadków to powinno wystarczyć, oczywiście jeśli nie kozaczysz. Policjant też człowiek.
Z drugiej strony mając na uwadze ciśnienie w niektórych komendach znam przypadek, gdzie funkcjonariusz ma postępowanie bo doprowadził zatrzymanego (zupełnie nie związane z obostrzeniami covid19) i nie założył mu maseczki
@matiimakaka: Pewnie zależy od miasta, w dużych mogą się znaleźć policjanci chcący się "wykazać", w małych raczej nie ma szans na mandat czy choćby pouczenie. Ja od 2-3 tygodni maskę zakładam tylko na czas zakupów, a spacery i rower zawsze bez maski i mijały mnie przez ten czas pewnie setki radiowozów i żaden nie był zainteresowany.