Wpis z mikrobloga

@ganek: onyx ma bardzo przydatną funkcję reflow, jeśli chcesz czytać pdf-y, jeśli chcesz zwykłe książki, to bierz kindla, zdecydowanie lepsza obsługa w ramach gwarancji, nie musisz sie o nic martwić jeśli na kindla nadepniesz, piszesz na czata i na następny dzień przysyłają ci nowego. a onyxy są podobno dość awaryjne, mają problemy z softem, zawieszają się.
@aniu_ta: jasna obudowa to ponadto problem w pełnym słońcu. Ekran e-ink powoduje, że wszystko wygląda ładnie w słońcu, jednak jasna ramka czasami potrafi odbijać słońce, tak że uniemożliwia czytanie. To dlatego od 3 generacji nie ma jasnych Kindli.
@ganek: Kindle obecnie jest sprzedawany w następujących modelach:

Kindle 4, w polsce znany jako "Kindle Classic" (szary, który zadebiutował ponad rok temu, oraz "nowy" a tak naprawdę odświeżony czarny, który różni się tylko obudową i drobnymi zmianami)

Kindle Touch

Kindle Paperwhite (sprzedawany będzie od października, jednak początkowo tylko do USA, więc będzie trzeba przez pośredników)

Kindle DX (duży, ekan rozmiaru 9.7")
@ganek: masz keaboard, który jest ładny i elegancki, ale cenowo się nie opłaca. mniejszy kindle 69$ (wersja international za 89$), którą ja posiadam, tyle że ze srebrną obudową - trochę starszy ale prawie to samo, jest touch czyli coś jak classic tylko z dotykiem, duży DX, jeśli chcesz czytać publikacje w pdf no i Paperwhite czyli najnowszy model, jeszcze nie sprzedawany.
@ganek: Nie o każdej firmie mogę to powiedzieć, ale ta firma jest ok :) Miałem okazję pożyczać od nich Nooka na potrzeby recenzji :)

Czy jednak obecnie są najtańsi.. tego nie wiem.
@ganek: tylko jeśli kupujesz jakis zagraniczny sprzęt na allegro to zawsze patrz na lokalizację, jeśli cena jest zbyt niska, to jest podejrzenie że towar jest wysylany prosto z USA i będziesz obciążony podatkami, ta aukcja wydaje się być ok.