Wpis z mikrobloga

Mirki i mirabelki, mam mały problem z #gitara akustyczna. Mianowicie na 3 i 4 strunie, po dociśnięciu 5'tego progu struny strasznie brzęczą, dźwięk jest mocno zdeformowany, metaliczny? I tak aż do 9'tego progu, dalej już jest wszystko w normie.

Gitara ma dopiero pół roku, a dopiero niedawno się to pojawiło. Może to być wina strun? Czy raczej będzie to wina gryfu?
  • 14
  • Odpowiedz
@klarkia: Hmm, tylko widzę że ceny takiej regulacji potrafią się wahać od 50 do kilkuset złotych, pytanie w takim razie czy warto oddawać taką gitarę na operację która może kosztować tyle samo co gitara?
  • Odpowiedz
@Xianter: Ciężko powiedzieć, w sumie w cenie tej gitary już kupisz fajną używkę.
Najlepiej znaleźć jakiegoś wporzo lutnika. Sam mam takiego i ostatnio za ustawienie menzury, gryfu w elektryku i zmianę potencjometrów i przetworników dałem w sumie 8 dych, a miał dużo roboty bo strasznie #!$%@?łem z eletroniką bo lutowałem na pałę( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Xianter jak nie ma oretu regulacyjnego to lipa, tak bys tylko srubke przekrecil i byloby ok. ale dziwne bo myslalem ze tylko klasyki nie mają. zajrzyj w dziure do pudła czy jest w gryfie taka dziurka ze śrubką
  • Odpowiedz