Wpis z mikrobloga

Pomóżcie rozwiązać mój spór. Zrobiłem proste logo po znajomości. Moja wersja to ta po lewej a po prawej (z dodanymi źrenicami) to przeróbka "klienta", który upiera się że tak jest super. Ja uważam, że to już za wiele i wg mnie wyglądają psycho. Co myślicie?

#grafika #grafikakomputerowa #projektowanie #logo #ankieta
Hayabussa - Pomóżcie rozwiązać mój spór. Zrobiłem proste logo po znajomości. Moja wer...

źródło: comment_1589811142QPGZ3sOCTYw60qvXmbrNxS.jpg

Pobierz

Która wersja lepsza?

  • Wersja 1 (bez źrenic) 14.5% (174)
  • Wersja 2 (ze źrenicami) 85.5% (1027)

Oddanych głosów: 1201

  • 60
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@donOGR: Przy założeniu, że będą zmniejszane. Można mędrkować, ale logo robione pod konkretny cel bez wizji jakichkolwiek druków itp przez długi czas. Poza tym pro bono. Także nie o to chodzi w ankiecie.
  • Odpowiedz
@Hayabussa: Dwie opcje - albo wykopki sie zasugerowaly opisem i glosuja tobie "na zlosc", albo po prostu podoba im sie bardziej logo po prawej.

Dobry grafik/artysta nie boi sie krytyki i czasami musi zaakceptowac, ze "glupi lud" woli inna wersje loga, niz jego oryginalna wizja. Koniec koncow, trzeba pamietac, ze nie robimy tego dla siebie, tylko wlasnie dla klienta, ktory za to placi (w tym przypadku akurat pro-bono, ale zasada
  • Odpowiedz
@Boroova: Ja się krytyki nie boję, inaczej nie wstawiałbym na mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°) tyle, że mnie zdenerwowało, że ten "klient" mimo otrzymania w miarę spoko loga za free, wziął się za jego przerabianie i upiera się że jest lepiej.
Po to też ankieta, żeby wypowiedział się zarówno prosty człowiek jak i ktoś z branży. Nic w tym złego, że komuś spodoba się wersja nr
  • Odpowiedz
@Hayabussa: to po lewej wygląda dziwnie, jakby miał pusty wzrok. Fajnie zrobiłeś to, że język odróżnia się kolorem - przez to widać że ma inną strukturę niż sierść, natomiast oczy (w sumie najbardziej istotny element) pozostają puste - i mają tę samą strukturę co sierść. Mam na myśli to, że bardziej zaakcentowałeś język niż oczy i przez to może to wyglądać dziwnie ;P
Oczy po prawej mają już jakiś walor,
  • Odpowiedz
@bzduraa: Początkowo i języka nie było. Były tylko dwie kreski sierści dodatkowe. To też jest jakieś ustępstwo w kierunku zleceniodawcy. Oczy dla mnie zbliżają to w stronę ilustracji i odwracają uwagę od nazwy, bo odruchowo wzrok leci na spotkanie z jego oczami.
  • Odpowiedz
@Hayabussa: A próbowałeś może oczy zrobić całe ciemne i do tego nos cały ciemny bo to jak by nie patrzeć charakterystyczne cechy zwierząt. Przypaintowałem i powiem ci według mnie najlepiej :). Może ktoś już ten temat poruszył wcześniej - nie czytałem komentarzy.

Mi na małej wersji obrazka podobała sie ta po prawej ale powiększona ta po lewej. Uprość to bo logo będzie na różnych "powierzchniach" i szczegółów nie będzie widać.
  • Odpowiedz
@mrq: Próbowałem, ale wtedy dominowały już totalnie, a tu chodziło jednak o zwrócenie uwagi na falującą sierść, bo to ona koajrzy sie z matami węchowymi, które wyglądają tak:
Co do uproszczania, to już pisałem wyżej. Logo zrobione jedynie do socialmediów właściwie i wiem, że dobry projekt powinien się bronić w każdym rozmiarze, ale po prostu brak mi czasu na dopracowywanie tego do perfekcji.
Hayabussa - @mrq: Próbowałem, ale wtedy dominowały już totalnie, a tu chodziło jednak...

źródło: comment_1589814027s8LgVNUrEK9Mg9wOlHFycG.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Hayabussa: Jeśli chciał byś żebym się podzielił moją opinią to wydaje mi się że w matach dla zwierząt najważniejsze są :) zwierzęta :) przynajmniej mi się tak to kojarzy. Słysząc maty węchowe widzę w wyobraźni zwierzaka który czegoś szuka - biega, krząta się, ekscytuje, przewraca cos nosem, kopie, gryzie a nie to w czym szuka.

Z innej beczki. Wydaje mi się że nie ma loga tylko do jednego medium, przynajmniej
  • Odpowiedz