Wpis z mikrobloga

Potrzebuję telefon na prezent dla mamy ;).
Obecnie ma LG k4 i generalnie to jest padaka - więcej stresu niż pożytku z tym telefonem. W ogóle jak wziąłem go do ręki to aż jestem pełen podziwu i współczucia dla osoby która musi go używać - tym bardziej, że chodzi tu o moją maminę :o.

Budżet to 700 zł plus minus 50 może być. Ale 800 to już przesada bo to ma być "dla seniora" a nie dla nastolatka do gier...

Wymagania mojej mamy (w/g jej narzekań :( ):

- wyraźny wyświetlacz do 6" wystarczy
- wymiary 100 / 150 mm lepiej nie większy
- żeby aplikacje typu fb/insta/skype/whatsapp działały jak najszybciej.
- "szybki" aparat - w sensie żeby szybko reagował i działał ogólnie. Jakość zdjęć to sprawa drugorzędna.
- ogólnie bez wodotrysków i setki obiektywów
- bateria żeby trzymała ten dzień bez problemów
- coś powszechnie dostępnego na polskim rynku z pełną gwarancją - może być allegro ofcorz ale nie używka i absolutnie nic z aliexpresów.

Brat podpowiada Samsunga A6+ ale widzę, że to stary i dość "drogi" telefon więc jest dylemat czy iść w coś takiego właśnie starego czy patrzeć na coś nowszego?

Ja używam na co dzień Samsunga S7 i fajnie byłoby żeby mama miała coś tego pokroju ale jak patrzę po cenach teraz to jest to nierealne poniżej 1000 zł... Może tylko mam takie wrażenie bo na telefonach kompletnie się nie znam...

Co polecacie?

#pytanie #telefony #smartfon #kiciochpyta #cokupic
  • 9
@KierownikW10: @Odczuwam_Dysonans:

Czyli widzę, że za ok 700 zł nie da się kupić nic sensownego ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ciekawe że A6+ mimo że staroć to ma lepsze bebechy od tego a20e ¯\(ツ)_/¯. Nie kapuję w ogóle co to się dzisiaj dzieje na rynku telefonów. Niby nowsze i w ogóle a nadal za telefon na poziomie s7 trzeba dać tyle samo co te 3 lata
@Wasz_Pan: Sam też szukam telefonu dla mamy i myślałem nad G7 power, bo bateria bardzo mocna tylko trochę duży ten telefon... Jeszcze zastanawiałem się nad Motorola macro/huawei p smart. Są niby jeszcze xiaomi, ale jakoś nie przekonuje mnie ich soft, szczególnie, że do tej nie korzystała ze smartfona tylko zwykłego telefonu.