Wpis z mikrobloga

Hej! Szybkie pytanie: Logitech już dobre parę miesięcy temu wypuścił klawiaturę Ergo K860.
Mój ergo M$ powoli ma coraz większe problemy więc chciałem sobie zakupić bo zapowiada sie naprawdę dobrze, ale ...
Newsy w PL były już w styczniu, w Niemczech klawiatura dostępna na Amazon ale z ich układem więc nie bardzo chcę kupować tak, a w Polsce ani widu, ani słychu. Można gdzieś znaleźć w ogóle informacje czy będzie dostępna w PL i kiedy? Pierwszy raz się spotykam z tym, żeby produkt tego typu miał takie opóźnienie z ogólną dostępnością w PL

#pcmasterrace #logitech #klawiatura #programowanie
Pobierz trustME - Hej! Szybkie pytanie: Logitech już dobre parę miesięcy temu wypuścił klawia...
źródło: comment_1589781835eXnuCddubxr1zF9BBGUYIt.jpg
  • 33
@trustME: @mindful_squash:
Jak na razie śmiga elegancko. Jedyne z czym trzeba się pogodzić, to niespójne oznaczenie niektórych klawiszy względem naszych klasycznych EU/EN wersji. Przykładowo:
znak dwukropek/średnik tutaj są oznaczone jako Ø Ö Æ. Podobnie ze znakiem specjalnym pod klawiszem 8. Normalnie jest tam gwiazdka, a tutaj jest otwarcie nawiasu nadrukowane na klawiaturze. Oczywiście ustawienia tego co wpisuje rzeczywiście klawiatura pochodzą z komputera, więc wszystko dziala "po staremu".

Jak człowiek patrzy
@Best11: @trustME: Pojawiły się na Allegro wersje QWERY w amerykańskim-laptopowym układzie ANSI, wersja outletowa. Kupiłem sztukę i jestem wniebowzięty. Nie widać śladów użytkowania, jak nówka. Po 2 tygodniach dłonie super się przyzwyczaiły, piszę lepiej i szybciej niż na zwykłej. Czuje się że taki układ klawiatury jest dużo bardziej naturalny dla dłoni.

@molboro: Jak Twój zakup z Ebay? Poszło bezproblemowo?
@mindful_squash: no klawiatura jest świetna. Czasem mi się zdarza że gubi połączenie nie wiem czemu, ale muszę wymienić Unify na ten od niej albo od Verical'a i może pomoże, bo ten co jest podłączony jest dość stary
@mindful_squash: @trustME:
U mnie lux. Połączenie zgubiło mi ze dwa razy od tych 3 miesięcy przy kombinacji FN + F11/F12 (podgłaszanie/ściszanie) tak, że mimo przytrzymania przez parę sekund zwiesiło się i wyciszało do końca. Trzeba było restartować klawiaturę. Aktualnie problemu już chyba nie ma, a przynajmniej nie zauważyłem.

I jedna podpórka mi się złamała :( Muszę poszukać jakiś zamienników :)
odgrzeję kotleta. też szukam w wersji ansi. niestety na stronach nie podają czy to klawiatura ansi czy iso, zdjęcia są mylące bo raz wklejają takie raz takie.

@mindful_squash: podeślesz nick sprzedawcy albo link? jaka jakoś towaru z outletu? jakieś ślady użytkowania albo uszkodzenia? co z gwarancją?
@maraswrona: przez 2 albo 3 tygodnie wkurzałem się na logitecha, że zrobili na EU tylko ISO, pisałem na ich forum, szukałem gdzie się da tej wersji ANSI.. itp itd.. doskonale wiedziałem(!), że na tym ISO nie będę mogł pracować bo będę mylił klawisze i trafiał te głupie "<>".
i nagle okazało się, że chwilę przed tym jak "zapragnąłem" K860, przez tydzień używałem klawiatury ISO i nawet nie zwróciłem na to uwagi