Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#wedkarstwo #ryby
Mógłbym ktoś z szanownego grona wędkarzy pomoc mi skompletować zestaw gruntowy? Tzn wędkę już mam. Całe życie na spławik dlatego za bardzo nie wiem co mam kupić i jak dobrać ta cała rurkę antysplontaniowa, koszyk itp. Interesuje mnie połów ryb typu karp, leszcz, Amur, płoć. Bez drapieżników
  • 6
@DorodnyTucznik: wody stojące czy rzeka? bo niektórzy chcieliby wiedzieć czy chcesz rzucać 80-120 gramami czy np. 40 gramami

@DelPiotrek: ja właśnie mam problem ze skrętką, przy krótkich przyponach do 30 cm niby jest przyzwoicie, bo jeden na 10-15 rzutów to lekko splątany przypon, ale jak dowalę 50-60cm przypon, to prawie co rzut się plącze...
A dla porównania na rurce przy 30 cm przyponach właściwie nigdy mi się nie plącze, a
@Hamza hmm zastanawiam się z tą skrętką dlaczego tak Ci wychodzi. Długość tu nie ma żadnego znaczenia. Oczywiście powinna być mniej więcej równa koszykowi, ale 30 cm więcej to już przesada :) może to kwestia jak mocno ją skręcasz? To faktycznie trzeba tak zrobić żeby było mocno poskręcane i sztywne. Czyli trzeba się nakręcić sporo :)
PS swojego yt robię dla przyjemności. A jak przy okazji ktoś to zobaczy to mi podwójnie