Wpis z mikrobloga

#programowanie

Chciałbym tanim kosztem pobawić się w hostowanie własnej apki w sieci lokalnej. Oczywistym wyborem wydaje się być Rapsberry Pi przez prostotę, rozmiar i cenę. Zdecydować się na wersję 1, 2 czy 4 gb? Na komputerku chcę postawić jedną, dwie aplikacje webowe + bazy danych do nich. Ktoś robił podobne rzeczy i chce się podzielić jakimiś uwagami, poradami? Stack technologiczny to głównie .net a na samym Rapsberry Pi zainstalowałbym linuxa.
  • 6
@cecyl: swoje projekty klepnięte w webapi. Chciałbym poszerzyć swoje horyzonty, spiąć się z gitem, teamcity bo w pracy nikt mnie tego nie nauczy a chcę trochę liznąć devopsa by nie być zwykłym klepaczem i mieć jakieś małe pojęcie o tym, co dzieje się dookoła
@szmichal: nawet z 4GB wersja bedziesz miec wiele problemow z racji architektury jezeli chcesz stawiac to samo co w firmach (gdzie soft chodzi na x64)...i zamiast prostego apt/yum install bedziesz musial kompilowac wiekszosc rzeczy ze zrodel (o ile sa...), a ze rapsberry demonem predkosci nie jest to...to troche to potrwa ;)
Juz w ramach nauki lepiej bedzie jak sobie kupisz dodatkowy ram i bedziesz na wlasnym kompie stawiac wirtualki/dockery, no chyba