Wpis z mikrobloga

wiecie co mnie przeraza? dyskusje pod TYM konkretnie filmem, w ktorych dzbany nadal twierdza, ze edukacja seksualna dzieci to jakis niepotrzebny twor srodowisk LGBT ktore beda im mowily, ze masturbacja czy seks analny to cos naturalnego ( ) serio. debile obejrzeli ten film i dalej twierdza, ze dziecko ma swoja intuicje i najbardziej ich boli, nomen omen, dupa, ze ktos moze im powiedziec co to jest seks, co to jest masturbacja i nie daj borze jeszcze im powiedza, ze pan moze kochac pana albo pani pania ()
no bo oczywiscie lepiej, zeby jakis ksiadz takiemu dzieciakowi pokazal co i jak, lamiac mu przy okazji zycie.
i jeszcze taki ciemnogrod by mnie nie dziwil w jakiejs z dupy wywolanej dyskusji, ale do urwy nedzy, to sie dzieje pod filmem, ktory pokazuje najdosadniej jak sie da, do czego prowadzi brak takiej edukacji (
) gdzies wyczytalem, ze ktos pisal, ze skoro dla kogos 'masturbacja czy seks analny sa naturalne, to tak samo dla pedofila moze byc normalne, ze wykorzystuje seksualnie dziecko'...
rece opadaja.
ludzie pisza o tym, ze potrzeba edukowac dzieci, aby unikac sytuacji jak na filmie, to najwiekszym zmartwieniem oponentow edukacji jest masturbacja i seks analny xD ja jebe
#polska #religia #kosciol #katolicyzm #sekielski #zabawawchowanego
  • 14
  • Odpowiedz
Jakby to ładnie ująć, Po prostu społeczeństwem niewyedukowanym łatwo jest manipulować, dołóż do tego fakt, że w społeczeństwach konserwatywnych takich jak polskie seks to temat tabu, dołóż odrobinę naszej narodowej hipokryzji, gdzie każdy niby katolik a antykoncepcja względnie powszechna w stosowaniu i rozwodów w #!$%@?. I masz gotowy przepis na sukces.
  • Odpowiedz
@chleb123: ale wiesz, ze edukacja seksualna jest dostosowana do wieku dzieci? nikt 4 latkom nie bedzie gadal o ruchaniu sie w dupe przeciez ¯\_(ツ)_/¯ ale najlepiej robic rwetes i krzyczec bzdety o seksualizacji dzieci i strasznym LGBT ktore tylko czycha zeby spedalic twoje dziecko ()
  • Odpowiedz
@chleb123: No a ja się tu właśnie nie do końca zgodzę, przynajmniej pod kątem społecznym. To co opisujesz później doprowadza do zniszczonych więzi międzyludzkich, egoizmu i dużego indywidualizmu, i stąd między innymi też później powstają takie problemy.
Ludzie powinni się nauczyć ufać i budować społeczność, to przede wszystkim. Polacy są zbyt nieufni wobec siebie czy bliskich. Co do reszty to jak najbardziej się zgodzę.
  • Odpowiedz
@MirekWyznajeAnonimowo Rozwój seksualny dziecka zachodzi już od najmłodszych lat, więc dlaczego tego nie wspierać (tj. edukować i wskazywać właściwą droge)? Oczywiście w odpowiedni sposób. Przecież to na pewno będzie cały złożony program wliczający niebezpieczeństwa związane z seksem, budowanie relacji, emocje czy właśnie jak chronić się przed wykorzystaniem itd. Przynajmniej tak sobie to wyobrażam.
  • Odpowiedz
@funny_bunny: myślę, że jeśli dziecko będzie miało świadomość, że ktoś przekracza bariery i będzie nauczone że bezwglednie musi powiedzieć rodzicom, to tak zrobi. ty oglądałeś ten film w ogóle? najpierw obejrzyj, to złapiesz trochę perspektywę. te dzieciaki dopiero w wieku nastu lat zaczynały rozumieć że były skrzywdzone.
  • Odpowiedz