Wpis z mikrobloga

Ciekawi mnie kiedy ludzie w Polsce przestaną sobie walić konia do majestatu zagranicznych uczelni.


@Kriegs: To w końcu jakie studia są wartościowe? XD Politechnika Białostocka - gówno, UJ/UW/AGH - najlepsze uczelnie w kraju -gówno, bo w rankingach w 4 setce, Oxford przehajpowany XD Wychodzi, że najlepsza jest zawodówka w Pcimiu Dolnym, bo zostajesz fachowcem, a nie jakimś, tfu, jajogłowym wykształciuchem.
@loczyn: Ciekawi mnie kiedy ludzie w Polsce przestaną sobie walić konia do majestatu zagranicznych uczelni.


Był w klubie z Johnsonem, z Cameronem bodajże też, studiował prestiżowe PPE na Oxfordzie gdzie studiuje elita polityczna UK. I ta elita polityczna doprowadziła do Brexitu czy wtopy koronawirusowej :>

@Kriegs: Mial tez kolege z roku co chyba zostal czeczeńskim mafiozem. Co z tego. Kto byl na zagranicznej uczelni i na polskiej ten wie gdzie
@kezioezio: Ale się zesrałeś xD

Nigdzie nie wyprowadziłem implikacji że polskie uczelnie są zajebiste/lepsze. Wyprowadziłem natomiast implikację, że absolwenci tych najlepszych uczelni zachodnich wcale nie są zajebiści.

Nawiązywałem do tego ujadania tutaj jakie to nie są wygrywy - akurat członkowie Bullingdon Club to byliby wygrywami w definicji wykopkowej nie robiąc nic ze swoim życiem patrząc na ich sytuacje materialne już w czasie studiów. :>

@loczyn: No zgadzam się. Jw.
Kto byl na zagranicznej uczelni i na polskiej ten wie gdzie jest lepszy poziom.


@loczyn: Mam dość mocno ograniczoną perspektywę, gdyż oceniać mogę tylko studia historyczne w Najjaśniejszej RP, Niemczech i Anglii. I tak jak według wszystkich rankingów moja polska alma mater to gównoż#!$%@?ę, tak obie uczelnie zagraniczne to europejska czołówka. I jeżeli chodzi o kadry, ich specjalizację i oddziaływanie na naukę a także kilkaset lat zbierane biblioteki, to oczywiście jest
@tigletpilesarus: warto generalnie też dodać, że poziom edukacji na poziomie szkolnym w UK to żart i ludzie mający problemy z podstawowymi rachunkami w matematyce potrafią studiować przedmioty ścisłe na topowych uczelniach bo dobrze im poszły A-levels. Nie wiem jak w Niemczech.

I to oni zbijają Wykopową śmietankę, natomiast polski student, często niegorzej przygotowany, a gdzieniegdzie nawet i lepiej jest traktowany jak śmieć.