Wpis z mikrobloga

Mirki co robić? Kupiłem 4 mc temu iPhone X z teoretycznie nadwyżek magazynowych czyli po prostu refurbished. Na aukcji było jednak napisane ze telefon jest 100% oryginalny! Pierwszy telefon miał problem z konfiguracją faceID i wymienili mi na drugi. Ostatnio spadł mi na ziemie i odpadła osłona aparatu co wydawało mi się dosyć dziwne, i teraz przechodzimy do sedna - gość w serwisie powiedział ze świadczy to o tym ze telefon był grzebany i na 99% ma nieoryginalne plecki, bo w oryginale ta osłona aparatu jest tak jakby pod pleckami, wiec nie ma fizycznej możliwości żeby odpadła. Teraz telefon spadł mi po raz drugi i poszedł ekran około 1cm martwa plama. Czy mam prawo do jakiś roszczeń względem sprzedawcy który napisał ze telefon jest oryginalny a wszystko wskazuje na to ze nie jest. #iphone #telefony #apple #ios #pomocy #krakow
  • 17
  • Odpowiedz
teoretycznie nadwyżek magazynowych czyli po prostu refurbished


@PerKamil: Kupiłeś nowy telefon "z nadwyżek magazynowych" czy refurbished? To jest bardzo istotne, bo jeśli był opisany jako nowy, to nie powinien być po naprawie/składaniu z częsci zamiennych, ale jeśli była mowa, że to refurbished, to nie sądzę, że masz jakieś podstawy do roszczeń, bo telefon jest oryginalny (nie jest podróbką), tylko ma wymienione pewne elementy, które wymagały naprawt.
  • Odpowiedz
@PerKamil: Gdzie go kupiles? Allegro? Jakis duzy sklep, prywatna osoba?
W kazdym razie gra jest raczej nie warta swieczki, musialbys walczyc o swoje na drodze sądowej do tego miec jakas ekspertyze potwierdzajaca ze telefon nie byl na oryginalnych czesciach. Stracisz wiecej czasu i hajsu niz odzyskasz. Refurby to jest zawsze ryzyko szczegolnie jesli kupujesz od Januszow biznesu i gówno-firm z portali aukcyjnych.
  • Odpowiedz
  • 0
Allegro, dosyć duży sklep. No właśnie zastanawiam się czy byliby w stanie pójść mi na rękę po dobroci czy było by konieczne przerzucanie się urzędem ochrony konsumentów itd
  • Odpowiedz
@PerKamil: A probowales sie kontaktowac z Apple czy oni umywaja rece jesli telefon nie byl kupiony w oficjalnej dystrybucji?
No i czy on byl naprawiany w autoryzowanym serwisie? Prawnikiem nie jestem ale teoretycznie moglbys ta sytuacja podciagnac pod:

USTAWA z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Art. 24. Kto, za pomocą technicznych środków reprodukcji, kopiuje zewnętrzną postać produktu lub tak skopiowany wprowadza do obrotu, stwarzając tym możliwość wprowadzenia
  • Odpowiedz
@PerKamil: Ja kupowałem od innej firmy - pierwszy telefon jaki dostałem nie łapał dobrze ostrości - przy wizycie w salonie Apple powiedzieli ze najprawdopodobniej ten telefon był zalany. Zadzwoniłem do sklepu i bez problemu wymienili mi telefon na inny. W oficjalnym serwisie Apple nie tykają się telefonów, które nie są na oficjalnej gwarancji Apple. Pozostają tylko takie miejsca jak iHospital czy coś. Obawiam się ze jednak po upadku telefonu, firma luźno
  • Odpowiedz
@k3lt: A tego artykułu raczej nie podciągnie bo „powystawowe” telefony to nie kopie - normalne telefony najczęściej po naprawach, z Ew jakimiś uszkodzeniami zewnętrznymi albo wymienionymi częściami. Poza tym, ten art sprowadza się do tego ze Apple mogłoby pozwać ten sklep z Allegro a nie OP - ta „kopia” musiałaby „wyrządzić poważna szkodę przedsiębiorcy”
  • Odpowiedz
@PerKamil: to tani refurb. Ogolem gdyby nie ekran to mógłbyś mieć jakies roszczenia.
Problem jest taki, że wymienili mu same szklane plecki lub samą osłonę aparatu (lub oba - osobno). To jest bardzo #!$%@? rozwiązanie bo zwykły klej tego zazwyczaj nie trzyma jak powinien. To co powinni zrobić to wymienić cały housing (pic rel) ale to jest droższe o jakies $20 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogolem jesteś
tiarecki - @PerKamil: to tani refurb. Ogolem gdyby nie ekran to mógłbyś mieć jakies r...

źródło: comment_1589558681MKt9zX9x8q1bFvKTtOpfvg.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@PerKamil: A No i jeszcze jedno - telefon jest oryginalny (czytaj: płyta główna, FaceID i przedni głośnik), pozostałe części mogą być oryginalne lub nie - jeśli naprawiany był tylko tył
  • Odpowiedz
@pieczywowewiadrze: Nie wiem, może można ale jak ja byłem ze swoim żeby ogarnąć ewentualnie czy i ile może kosztować naprawa - ziomek mi powiedział w cortlandzie i jeszcze gdzieś ze jeśli to nie gwarancja Apple to muszę szukać właśnie jakiegoś iHospital czy coś. Nie wiem czy tak jest zawsze czy nie - przykład anegdotyczny ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz