Wpis z mikrobloga

Mireczki, zrobiłem zwrot towaru na allegro. Odesłałem paczkę paczkomatem w ramach usługi smart, ale nie włożyłem do paczki paragonu. Jakoś mi to nie przyszło do głowy, robiłem dwa inne zwroty (jeden paragon drugi faktura) i tez nie oddawałem tych dokumentów i wszystko poszło bez problemu. Teraz sprzedający pyta mnie czy w paczce był paragon, wysłałem mu foto, każe mi odesłać paragon bo jest niezbędny do protokołu anulowania bo sprzedaje z kasy fiskalnej. Musze mu go odesłać czy nie i robi mnie w konia? Towar nawet nie był rozpakowany z pudełek (łożyska i simeringi) bo miały złe rozmiary. Jak to w końcu jest? Allegro też nic nie wspomina o włożeniu paragonu do paczki jak generuje kod zwrotu. #allegro #zwrottowaru #prawakonsumenta
  • 14
@Bertezyt: Nie wyślij i elo, bo to jest czas, wycieczka na pocztę i koszt wysyłki. Nie po to kupowałem smart żeby teraz latać z jakimś śmiesznym paragonem.... Tym bardziej że ta platforma do ruchania ludzi nic o tym nie mówi. To nie problem, żeby przy kodzie zwrotu dołożyć napis "Włóż do paczki dokument zakupu"
@cyqor: Sprawa jest o tyle sprzeczna, że z punktu widzenia prawa podatkowego oryginał paragonu jest niezbędny do anulowania, a z punktu widzenia prawa konsumenckiego nie ma obowiązku oddawania paragonu. Ciebie interesuje prawo konsumenckie. Jak klient nie zwraca paragonu (bo np twierdzi, że w przesyłce nie było) to zamiast niego drukuję potwierdzenie wpłaty albo drukuję kopię paragonu z kasy fiskalnej i podpinam pod taki, nazwijmy to, protokół, gdzie piszę datę odstąpienia od
@cyqor: a ty wiesz ile jest #!$%@? z tym? Bo panicz nie pójdzie na pocztę i szkoda mu 4.40zł za to że jest gapą i nie wie że trzeba oddać paragon razem z towarem (nie chce myśleć jak funkcjonujesz mając takie podejście)
@Bertezyt A co mnie to interesuje? Nawet samo allegro ma napisane w informacjach o zwrotach, że nie trzeba zwracać paragonu. Niech sobie wydrukuje kopie z kasy i koniec. Ma fotkę paragonu numer umie odczytać
@cyqor: nie musisz dołączać paragonu przy zwrocie produktu.
Ważne jednak, abyś do przesyłki włożył dowód zakupu przedmiotu, np. potwierdzenie wpłaty, wydruk/skan z zakładki "Kupione".