Wpis z mikrobloga

Postanowiłem sie odchudzać a w odniesieniu do tego zaczalem biegac , 175cm waga 86kg
1szy bieg juz za mna i 1,95km zrobiłem w 16 min z lekkimi przerwami (chodzeniem) czy to w miare dobrze jak na 1szy raz? #bieganie
  • 11
  • Odpowiedz
@jankowskyyy: Ekspertem nie jestem ale jeżeli twoim celem jest utrata tłuszczu to nie przejmuj się na początku tempem a wręcz przeciwnie, próbuj z każdym biegiem biegać coraz dłużej np. aż do godziny i później spróbuj podnosić powoli tempo.
  • Odpowiedz
@jankowskyyy: jeśli chcesz schudnąć z dużej nadwagi to po pierwsze DEFICYT KALORYCZNY !!!!! Maż kłaść się spać lekko głodny. Sport przy takiej masie powinien być w jak najmniejszym stopniu, bo sobie z tej nadwagi wyjdziesz z kontuzjami, podczas których wrócisz np. łażąc 4 miesiące o kulach, wrócisz do nadwagi.
Ogólnie to nadwagę tworzy w większości przypadków zbyt kaloryczna dieta, a nie jak chciałoby dużo caochów ludziom wkręcić, brak ruchu. Trzeba pamiętać
  • Odpowiedz
Sport przy takiej masie powinien być w jak najmniejszym stopniu, bo sobie z tej nadwagi wyjdziesz z kontuzjami, podczas których wrócisz np. łażąc 4 miesiące o kulach, wrócisz do nadwagi.


@Kotniepies: gosc przy 175cm wazy 86kg, a nie 186kg!!!
To jest bonus o jakies 10kg zakladajac ze nie jest skinny fat i nie ma raczek i nozek jak kurczak. Juz nie przesadzajmy, bo za niedlugo 5kg na plusie, bedzie dobrym wytlumaczeniem
  • Odpowiedz
@jankowskyyy: zrób sobie plan na 30 min ciągłego biegu, zaczynasz od minuty biegu na 4 szybkiego marszu i tak 6 powtórzeń, potem co tydzień zwiększasz, na necie masz to ładnie rozpisane :)
potem jak już będziesz biegł te 30 min bez przerwy lecisz do godzinki :)

1. nie musisz cisnąć, na początku delikatnie, tak żeby było przyjemnie -jak nie możesz swobodnie rozmawiać to za szybko;)
2.koniecznie rozciągaj się po biegu, zwróć
  • Odpowiedz