Wpis z mikrobloga

Mireczki, żodyn ze mnie #audiofile ale sporo słucham muzyki w domu, w wielu pomieszczeniach. Czaję się więc powoli na jakiś system głośników, które połączy mi wiele pomieszczeń. Nie ogarniam tego tematu, czuję że zwracam uwagę na marketingowe pierdoły, a jakoś nie widzę dobrych recenzji różnych systemów, które pomogłyby mi w decyzji na co się zdecydować.

Czy ktoś jest w stanie coś osobiście polecić lub wrzucić wartościowe źródło do własnej edukacji w temacie?

Do tej pory udało mi się zebrać mgliste wymagania:
- niski próg wejścia - zacznę prawdopodobnie od jednego głośnika za 1000-1500zł i już od pierwszego urządzenia oczekuję satysfakcji z odtwarzania
- słucham muzyki przede wszystkim z radia oraz Spotify, więc możliwie największe "friendly" dla takich opcji
- system będzie docelowo podłączony z TV
- telefony mam zawsze z androidem, więc chromecast i asystent google wydają się być wskazane

#audio #audioboners #sprzet #elektronika #glosniki #hifi
Pobierz Iudex - Mireczki, żodyn ze mnie #audiofile ale sporo słucham muzyki w domu, w wielu p...
źródło: comment_1589351184R1q9SuhWTSwdKMTdcellja.jpg
  • 42
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Iudex: Mirek to tak nie działa że walniesz że głosniczek tu i tam walniesz będzie dobrze.
Kiedyś też chciałem w domu głośniki jak ty.
Mozna kupić takie wbudowane w ścianę tylko że to jest jak z samochodami. Z litra też możesz wyciągnąć 200 KM tylko to jest zupełnie inna kultura pracy.
Do pokoi kup sobie jakieś soundbary a w jednym głównym kup ampli z kolumnami 2x200 i będzie dobrze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Iudex: "tytanowe protezy"
Mirek idź do dobrego sklepu audio niech Ci włącza jakiś zestaw.

Tu nie ma co czytać.
Tu trzeba przeżyć.
Ja byłem poprosiłem o włączenie kilku opcji i przeszedł mi temat głośnik w każdym pokoju.
@Iudex: czułeś, że tak się skończy, bo sam masz świadomość że chcesz #!$%@?ć szajs, tylko jeszcze nie do końca chcesz przyjąć to do wiadomości. Idź sobie do jakiegoś elektromarketu i sobie zobacz. Nawet na otwartej przestrzeni zobaczysz w czym jest problem
@MiQ27: I w takim zestawie można sobie w razie potrzeby włączyć coś innego w innym pomieszczeniu.

@Sl_w_k_1:
@Norskee:

Nie rozumiemy się. Nie szukam profesjonalnego sprzętu, złapcie mój punkt widzenia. W tej chwili główne urządzenie grające w moim domu to jest pic rel.

Nawet JBL-e dla gimbazy wyprzedzają to o lata świetlne. A ja chcę porozstawiać po prostu kilka głośników lepszej klasy niż ta pierdziawa. Oczywiście że pod TV pójdzie
Pobierz Iudex - @MiQ27: I w takim zestawie można sobie w razie potrzeby włączyć coś innego w ...
źródło: comment_1589355144poM6diXVRBSLRUbKs40rrx.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Iudex: Mirek ale ja to samo miałem 10 lat temu. Też audiofilem nie jestem.
I powiem Ci jedno.
To jest głupi pomysł bo jak będziesz miał dzieciaki to będą puszczać jakieś minecraftowe przeboje.
A cisza to też muzyka.
@b7kj: No to jest jeden z zestawów, który przeglądam. Oprócz tego patrzyłem na Sony Multiroom, ale na rynku jest tego więcej, a informacji i porównań tego typu systemów jak na lekarstwo. Wychodzę z założenia, że dźwiękowo będą stać na podobnym poziomie, ale różnicuje je przede wszystkim software i wygoda użytkowania. Jak już będę mieć swoje typu to sprawdzę także ten aspekt, ale na razie po prostu robię research w którą stronę
@Iudex: u siebie mam dwa chromecast audio (jeden pod ampli, kino domowe, drugi pod glosniki ze wzmacniaczem do telewizora w sypialni) dodatkowo w każdym mam google home. W aplikacji można stworzyć grupy głośników (np. Wszystkie male glosniki i wszystkie duże glosniki) i Spotify bardzo ladnie to obsługuje. Gdybym miał robić od początku to soundbary pod telewizory z google assistant od razu. Wyjdzie taniej niz wszystko osobno.
Gdybym miał robić od początku to soundbary pod telewizory z google assistant od razu. Wyjdzie taniej niz wszystko osobno.


@Nirvash: Czyli jaki byś widział układ na pomieszczenie dokładnie? Bo nie jestem pewny czy wiem co się kryje pod tym zdaniem.

Dla mnie to jest pomieszczenie główne+satelity z pierdziawkami po kilka stów - max do 1000.

I jakiej firmy masz system?
@Iudex: zainteresuj się może tzw. aktywnymi monitorami studyjnymi. Dają bardzo dobrą jakość dźwięku i mają wbudowane wzmacniacze, przez co możesz je podłączyć do jakiegokolwiek źródła liniowego (telefon, tv box, komputer). Są też modele z BT. Parę można kupić za kilkaset złotych (bo niektóre są też sprzedawane na sztuki), np. takie coś
https://musiccenter.pl/sklep/studio-nagran/monitory-studyjne/presonus-eris-e4-5/
Pobierz MiQ27 - @Iudex: zainteresuj się może tzw. aktywnymi monitorami studyjnymi. Dają bardz...
źródło: comment_1589356494Mjzrc9w3QC1oPPpJThF9I9.jpg
@Iudex: Audiocasty M5 podlaczone do glosnikow aktywnych / wzmacniaczy.

Mam 4 - kuchnia, salon, przedpokoj i biuro na pietrze. Graja pieknie zsynchronizowane ze Spotify, radia internetowego etc.