Wpis z mikrobloga

Dzień 1. nowenny do św. Rity

Święta Rito, pragniemy naśladować twe cnoty i otrzymać za twym pośrednictwem łaskę życia wiecznego. Dzięki składamy Bogu, że cię od dzieciństwa obsypał swymi łaskami i wsławił imię twoje. O, jakże jesteśmy niepodobni do Ciebie, pełni próżności ziemskiej odpychamy wszystko, co wzniosłe, żyjemy w grzechach, lękamy się pokuty.

O święta Rito, która tyle możesz przed Bogiem, wyproś nam nawrócenie i szczery żal za grzechy, byśmy cię odtąd naśladowali w cnocie pokory i pokuty, i zasłużyli sobie na nagrodę w niebie, przyobiecaną cichym i tym, którzy płaczą. Uproś nam również łaskę... (wymieniamy ją)

Ojcze nasz...

Zdrowaś Maryjo...

Chwała Ojcu...

Antyfona: Obdarzyłeś, Panie, służebnicę Twoją Ritę znakiem miłości i męki Twojej.

Módlmy się: Ojcze niebieski, Ty dałeś świętej Ricie udział w męce Chrystusa, udziel nam łaski i siły do znoszenia naszych cierpień, abyśmy mogli głębiej uczestniczyć w misterium paschalnym Twojego Syna. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

#nowenna #nowennadority #religia #mirkomodlitwa #mikromodlitwa
vivianka - Dzień 1. nowenny do św. Rity

Święta Rito, pragniemy naśladować twe cnot...

źródło: comment_1589351924UXNMC56SolXhxHOG2QxxRx.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@vivianka: Nie rozumiem tych nowenn, może teologicznie ktoś mi wytłumaczy? Jaki obraz Boga z tego się rysuje? Kogoś, kogo trzeba przebłagać, żeby spełnił jakieś nasze pragnienie? Najlepiej do tego celu zaangażować Maryję albo jakiegoś świętego, którego należy przekonać. Taki obraz Boga to mieli poganie, którzy w różny sposób chcieli przebłagać swoje bóstwo. Zgodnie z teologią katolicką Bóg bardziej pragnie naszego dobra niż my sami.
  • Odpowiedz
@nordsjelland: Średnio. To jedna z najlepszych okulistek w Europie, ale powiedziała że mam nietypowe objawy (ciągle widzę efekt ziarna przed oczyma) i na razie nie będziemy tego leczyć, bo nie ma jak. Tylko obserwacja dna oka, a tam na razie jest w miarę ok i nie wiadomo skąd te objawy mam
  • Odpowiedz