Wpis z mikrobloga

Mircy, ile wasza księgowa liczy sobie za rozmowy nt tarczy antykryzysowej?

Bo u mnie wygląda to tak

pomoc taka będzie odpłatna, według poświeconego czasu( rozmowy telefoniczne, analiza sytuacji firmy, doradztwo, przygotowanie danych, itd.) według stawki 200 zł netto za godzinę.


#tarczaantykryzysowa
#firma
#ksiegowosc
  • 11
@xspeditor: przerabiałem ten temat niedawno na forum księgowych.
Raczej pobierają 200 za wniosek.
Opłaty pobierają biura, które szanują swój czas i nie robią nic co nie wynika z umowy.
Na pewno jest w tym trochę racji.
Z drugiej strony wg. mnie brak im wrażliwości i solidarności społecznej.
Ja nie liczyłem. Generalnie wychodziłem z założenia, że jak klienci przeżyją, to ja też będę miał kasę. Ktoś jak chciał, to przyniósł whiskey czy cuś innego.
@kuncfot: jestem zaskoczony w takim razie. My ewentualnie za wniosek o pożyczkę i jeśli ktoś zgłosi się o dofinansowanie do części wynagrodzeń, bo szczególnie w tym drugim przypadku jest rzeczywiście coś do wykonania.
@kuraku: mówię o innych, ja nie kasuję.

Ale nie ma się co dziwić. Roboty wcale nie ma mniej teraz a ludzie chcą, żeby im prosty wniosek wypełnić, który by dali radę spokojnie sami zrobić.
We wniosku o pożyczkę nie ma nic trudnego, jak klient zadzwoni to rozmowa się ogranicza do: nie dotyczy, nie, nie dotyczy.
Dofinansowanie wynagrodzeń faktycznie, jest trochę paprania, szczególnie, że ten formularz jest w jakimś chorym formacie. Do