Wpis z mikrobloga

#play #xiaomi

Mirki no i buk pokaral, zamiast prawilnie kupic w Chinach kupilem mi 9t na promocji majowkowej w Play.

Dzis odebralem telefon, odpalam, odpalam, trzymam power 30 sek i nic.
Podpialem do ladowarki, zero reakcji. Po okolo 30min pojawilo sie logo baterii z czerwona kreska na dole.

Po kolejnych 30 min, wciskam power, pojawia sie logo Mi a pod spodem napis unlocked - acha czyli bylo grzebane.
No i po sekundzie od pojawienia sie loga, tel sie wylacza i znowu wita mnie bateria z czerwona kreska ze wyladowane.
Dioda nie swieci sie przy ladowaniu, poziom baterii nie rosnie.
Strzelam ze albo kompletnie rozwalony akumulator, albo cos nie tak z plyta glowna.
Dodam ze pudelko bylo zalepione dwiema tasmami od spodu z napisem "if seal bla bla bla".
Akcesoria wygladaly na nieuzywane, folia na telefonie rowniez nie odklejana, a przynajmniej takie wrazenie sprawiala.

Dzwonie na inoflinie play, 3 razy bo kazdy mowi co innego. Najsensowniejszej informacji udzielil mi gosc z punktu play stacjonarnego gdzie sie dodzwonilem

I w sumie to sa dwie opcje, albo odeslanie na reklamacje do CCS, albo zwrot konsumencki.

Podpowiedzcie co robic, wersja 128gb za 1200zl to dobra okazja, wiec w sumie reklamacja.
Z drugiej manki nie wiadomo co bylo grzebane i co serwis mi powie, bo to wyglada jakbym chcial grzebac w sofcie i go uceglil.

Tel wchodzi w fastboota, ale w recovery (vol+ power) ni cholery nie chce, wylacza sie.

Zachcialo mi sie oficjalnej dystrybucji ()
  • 6
Zdajecie sobie sprawę że w przypadku rękojmi telefon i tak poleci do CCS na oględziny i to oni zdecydują co dalej? Ja bym go odesłał w cholerę, 1200zł to nie mało kasy
@PurpleHaze: Kurła ludzie na pepperze też pisali o jakiś problemach z uruchomieniem tego telefonu. Ja wziąłem mi9 lite dla różowej i na szczęście jest ok. A może na tej promocji majówkowej były przecenione tylko telefony ze zwrotów... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@PurpleHaze A to co z chińskiej dystrubucji mało było uszkodzonych telefonów? Ciesz się że ci przyjechał uszkodzony z pl bo masz gwarancję i 14dni na zwrot bez podania przyczyny. Chińczyk by cie odesłał z kwitkiem i tyle byś go zobaczył

Co do telefonu oddaj w cholerę nie warto tracić czas i nerwy za 80zł bo ten mi9t w promocji był bodajże za 1220 a w play już od dawna jego regularna cena