Wpis z mikrobloga

Przy jakiej temperaturze w nocy zostawiacie papryczki na zewnątrz? Moje zdecydowanie trzeba już przesadzić do docelowych doniczek i myślałem że zrobie to po zimnej zośce, ale prognozy zapowiadają nocne temperatury <10 stopni prawie do konca maja. Codzienne wystawianie dwudziestu 10L doniczek raczej odpada
#papryczki #chillihead
  • 2
  • Odpowiedz
@mbe_: Ogólnie to 10 stopni papryczek nie zabije. Jedyny sposób w jaki może (aczkolwiek nie musi!) im zaszkodzić to spowolnienie ich wzrostu. Co oznacza mniej więcej tyle, że będą rosły wolniej niż analogiczne sztuki trzymane w wyższej temperaturze. Aczkolwiek przesadzenie do nowej, dużej donicy da im większego boosta niż te chłodne noce nerfa. Większość osób już po 15-16 maja zostawia raczej na zewnątrz. Jeżeli chcesz wszystkie kąty mieć zabezpieczone to możesz
  • Odpowiedz
ja swoje 18 doniczek 10L chowam do domu tylko na parę następnych zimnych nocy (okolo 2 stopni) a później zostawiam na zewnątrz. Mam foliak prowizoryczny, ale temperatura w srodku w nocy jest identyczna co na zewnątrz. Nic się im nie stani jak tempratura spadnie do jedno cyfrowej wartości, u mnie nawet habanero przetrwało przymrozek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz