Wpis z mikrobloga

Dwa największe europejskie REIT-y czyli Unibal oraz RDI dążą do osiągnięcia albo nawet przebicia marcowych dołków. Ktoś się może interesował tymi spółkami oraz ich kondycją oraz sentymentem inwestorów jeżeli chodzi o tą branżę która przecież została mocno doświadczona przez zamrożenie gospodarki.
#gielda
  • 9
@mrocek: pytanie jest podstawowe.. czy interesujesz się reitami pod dywidendy czy wzrost wartości akcji...

jeżeli dywidendy - to cena reitu Cię mniej interesuje... bo za 20 lat pewnie urośnie ;) ty inkasujesz dywidendy co roku...
jeżeli pod wzrost akcji - to albo patrz bardziej na azję, gdzie już ogarniają się powirusie.. albo poczekaj jak się gospodarki w UE zaczną odmrażać... bo jeszcze mogą polecieć nieco
@mrocek tymi dwoma dokładnie się nie interesowałem, ale z tego co widzę, to RDI bawi się w centra handlowe, które ostatnio dostają po dupie. Dla jaj wrzuciłem parę groszy w intu, które oscyluje na poziomie kilku pensów za akcję i dalej spada. XD
@Gippo86: Interesuje mnie jakiś stabilny REIT który oczywiście będzie płacił dywidendę, bo taka jest rola REITów. Tak są skonstruowane podatkowo, że muszą wypłacać wysokie dywidendy.
@mrocek: to nie lepiej coś u majfrendów znaleźć? Singapur lub Hongkong? - bo tam płacą 7-11% (teraz pewnie chwilowo mniej)
lub jeśli masz dostęp do hamerykańskich etfów.. to VNQI lub DRW
@mrocek: Obserwuje Unibail Rodamco Westfield od marca. Spółka upłynniła znaczną cześć swojego kapitału, żeby "przeżyć". Przed lockdownem jej kapitalizacja wynosiła 20 mld, teraz chyba 8 mld, więc chyba jakoś przetrwa ten trudny okres. Osobiście omijam pojedyncze REITy retail, bezpieczniejszy ETF DRW, VNQI albo NikkoAM Asia ex Japan REIT ETF.