Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 42
Mirki i Mirabelki, byłem dzisiaj w kościele i chciałbym pokazać, że w obliczu #koronawirus można działać z RiGCzem.
Oto działania podjęte w mojej parafii:
-Wyznaczone miejsca, w których można usiąść(minimum 2m odstępu)
-Każde takie miejsce jest dezynfekowane po każdej mszy. Do tego dezynfekcja np. klamek.
-Płyn do dezynfekcji przy wejściu (możliwość zdezorientowania rąk)
-Liczenie wiernych przez ministrantów (tak żeby nie przekroczyć 1os/15m2)
-Służą jedynie najstarsi ministranci (wszyscy pełnoletni)
-Jeden, maksymalnie dwóch ministrantów na mszy (każdy oczywiście w masce)
-Taca zbierana "na kiju" żeby zachować odstęp od wiernych
-Przed komunią księża dezynfekują ręce i zakładają rękawiczki oraz przyłbice.
-Proszą o przyjmowanie komunii na rękę. Ci którzy chcą przyjąć komunię do ust mają podejść na koniec
-Po komunii znowu dezynfekują ręce
-Wchodzi się do kościoła głównym wejściem, a wychodzi bocznymi, aby nie mijać się z czekającymi na kolejną mszę i aby zachować porządek w liczeniu osób w środku
-Dodatkowe msze święte w niedzielę
-Jedna msza święta transmitowana w interneci

Jakby ktoś miał jakieś pytania, to chętnie odpowiem

#wiara #religia #chrzescijanstwo #katolicyzm #kosciol i trochę #chwalesie
  • 10
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@Uzytkownik01: Księża w przyłbicach czy taca na kiju wygląda na pewno nietypowo. Sam się uśmiechnąłem pod maską, ale to pokazuje że można się dostosować do aktualnej sytuacji i zapewnić bezpieczeństwo na mszy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bizonsky: Wolę nie dawać, żeby przypadkiem nie przekonali moich księży, że normalnie można, czasem policja przyjedzie i nic się nie dzieje :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AgresywnyKardiolog: Dobre jest to, że przestrzegane jest prawo. Osobiście uważam, że w kościele mógłby być limit osób zwiększony, bo tam ludzie nie przemieszczają się tak jak w sklepie, ale to nie zależy od księdza czy biskupa, ale od ustawodawcy
  • Odpowiedz