Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebna pomoc. Włączyłem sobie kulturalnie komputer, gram sobie w gierkę, na chwile z alttabowałem do przeglądarki, wracam do gry a tu puff, system windows napotkał problem i mnie restartuje. Po restarcie zielone paski i niewyraźne zniekształcenia, nawet w Biosie. Co robić? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#awaria #komoutery #informatyka #corobic #gpu #kartagraficzna
ProfesorDynamo - Mirki potrzebna pomoc. Włączyłem sobie kulturalnie komputer, gram so...

źródło: comment_1589051416eubT5KI2jxhMA91mnjkbWD.jpg

Pobierz
  • 21
@ProfesorDynamo: Dobra, bo wiedzę, że wszyscy sobie z Ciebie jaja robią ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sprawdź przede wszystkim czy to na pewno karta. Odłącz obecną wyciągając ją z płyty głównej, kabel od monitora podłącz do karty zintegrowanej i sprawdź czy działa. W międzyczasie przeczyść porządnie najlepiej sprężonym powietrzem (kompresor z garażu zrobi robotę) kartę graficzną i slot na nią w płycie głównej, podłącz i sprawdź czy coś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@robertx: dobrze gada tylko @ProfesorDynamo: żebyś przypadkiem nie wpadł na genialny pomysł użycia sprężonego powietrza w sprayu - jak nie masz dostępu do kompresora, użyj odkurzacza ...

z całym szacunkiem, ale takiego syfu dawno na GPU nie widziałem - jak to ma prawidłowo chłodzić? ¯\_(ツ)_/¯
@ProfesorDynamo: Wyjmuje się banalnie, jak się przyjrzysz to na łączeniu płyty głównej z kartą graficzną masz takie zatrzaski po obu końcach, one są zatrzaskowe. Pociagnij jeden w przeciwnym kierunku co siedzi karta i Ci elegancko wyjdzie
@robertx
@hiperchimera to znowu ja koledzy, odkurzyłem dziś cały syf pod kopułą. Odłączyłem GPU, podłączyłem kabel od monitora pod integrę, ale monitor nie pokazał żadnego obrazu przez kilka minut. Nie wiem jak przełączyć na integrę, w biosie w ogóle nie widzę tej opcji (ale to pewnie dlatego że biosa mam starego i musze zaktualizować). Dzięki jeszcze raz za pomoc
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ProfesorDynamo: a masz tym samym przewodem łączące? bo wiesz sam kiedyś jak zmieniałem z VGA na DVI zapomniałem przełączyć w ustawieniach monitora :-)

odnośnie BIOSu to wyciągnij po prostu baterie na parę minut i zresetuje się do fabrycznych