Wpis z mikrobloga

Potrzebuję książki nt. komunikacji podtekstami (nieseksualnymi).

Książki, która nauczy mnie obu - rozumieć ten język i możliwe, że używać go na codzień chociaż na tym mi już tak nie zależy. Tego subtelnego przemycania rozmówcy do mózgu wiadomości, która powiedziana bezpośrednio mogłaby go zaboleć i która zwłaszcza nauczy mnie identyfikowania tego rodzaju prób skierowanych w moją stronę. Nie mam na myśli pasywnej agresji ale czegoś w stylu dyplomacji chociaż to nie do końca dobre słowo. Gdybym tak znalazł synonim do opisania "dyplomacji w nieformalnych relacjach międzyludzkich" zamiast tych oficjalnych, kojarzących się z życiem biznesowym i polityką to bym go użył. Możliwe, że dałoby się to opisać połączeniem dyplomacji z manipulacją ale to już zaczyna brzmieć niesmacznie.

Plusy jeśli książka:
- jest napisana przez #rozowypasek
- jest napisana nt. #zwiazki

Jeśli nie rozumiecie to możecie na spokojnie pytać o #!$%@? mi tak naprawdę chodzi. Ja odpowiem.

#ksiazki #pytanie #pytaniedorozowychpaskow #czytajzwykopem #literatura
  • 4
@Budo: Cialdiniego znam, mówi się, że to jakiś szarlatan i Zięba, jego metody nie mają poparcia w rzeczywistości a jego książki to lanie wody. Jak ty byś go opisał?
Patrickowi Kingowi dałem followa na Goodreads. Którą jego książkę czytałeś?
Cialdiniego znam, mówi się, że to jakiś szarlatan i Zięba, jego metody nie mają poparcia w rzeczywistości a jego książki to lanie wody. Jak ty byś go opisał?


@NosParysa: co to znaczy, że "się mówi"? xD
Jego książki są ogólne, ale metody w nich opisane są celne i dokładnie widać je stosowane chociażby w tvpis obecnie. Nie jest to odkrywanie Ameryki, ale dobrze przeczytać jako podstawę do tematu.
ps. ja Cialdiniego