Wpis z mikrobloga

Witam szanownych Panów, po latach służby i drużby niestety przyszła i na mnie pora.

pacjent to staruszek ale służy mi dzielnie już ponad 10 lat #e46 320d 136km 1998 , nalot jakieś 350000km z czego realnie pewine ma 450000km (turek płakał jak sprzedawał)

filtry i olej wymieniany co 8000-10000km, czasami nawet częściej bo nie jeździłem,a wymieniam minimum raz do roku.

z rzeczy które były wymieniane to dwumasa, wymiana wału na inny używany jakieś 4 lata temu , i regenerowane wtryski i pompa jakieś 6 lat temu.

od paru miesięcy mam następujący objaw.. przy odpaleniu auta cisza, pierwsze kilometry bez problemu

parę minut po dojściu do temperatury roboczej 88, przy dodawaniu gazu od obrotów 1800-3000rpm (być może i wyżej ale wtedy silnik robi się tak głośny że zagłusza) , słychać wycie, ciężko to nazwać w sumie wyciem, to bardziej brzmi to jak miauczący kot który własnie zostaje rozjechany ( ͡° ͜ʖ ͡°) , moc wydaje mi się w normie, nie spadła.

Objaw występuje tylko i wyłącznie w trakcie jazdy, na postoju przy gazowaniu cisza..

turbo oryginał więc tu pada moje podejrzenie, natomiast jeśli byłoby to turbo, to czy na postoju przypadkiem nie byłoby go słychać?, niestety żaden ze mnie mechanik , raczej #wazzup ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc proszę uprzejmie się nie śmiać

dymu brak, olej w normie, nie ubywa

czy ktoś się może orientuje co to może być?

Szukałem dziur w dolotach (kiedyś poszła mi rura turbo ze starości i ziajał jak smok) , w kolektorach , rurze wydechowej, nic nie znalazłem

skrzynia pracuje ok, tylko w zimie przy ostrych mrozach czasami 3 nie wpada

#bmw #pomocy #mechanikasamochodowa #e46 #diesel
  • 7
@CzeXD raczej odpada, przepływ działa bezproblemu,na odkręconym korku cały czas leci płyn więc wirniki są ok,, na postoju się auto też nie grzeje trzyma elegancko 88-90, chyba że to rolka od pompy ? Ale to by nie było jej przypadkiem słychać też na postoju ?