Wpis z mikrobloga

pomimo opłaconych składek trzeba bulić z własnej kieszeni ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@XDwGlowie: akurat składki to małe piwo, ja za 600 płace jakieś 300 rocznie, za 125 płaci się zwykle mniej niż 200. Zaboli jak ubezpieczyciel się wypnie lub pójdzie regres. Może motocyklem ciężej zabić kogoś czy spowodować uszczerbek na zdrowiu, ale wciąż mnie zadziwia, że ludzie się nie boja tak kombinować, prościej już spisać umowę na
@zuppan: co przez to rozumiesz? Przy takich numerach, jak to wyjdzie, to i tak albo masz A lub A2 by jeździć 250cc (tylko po co się wtedy bawić w takie wały, oszczędzisz może 100PLN na OC), albo jesteś traktowany jakbyś nie miał uprawnień. Jedyny plus jest taki, że pierwszy lepszy partol policji może się nie zorientuje, że to nie 50cc, a ktoś jeździ tylko na dowód czy AM i nie wyda
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@HetmanPolnyKoronny: sęk w tym że nawet taki chiński 50ccm pierd po zdjęciu blokady wyciąga na spokojnie nawet 70-80km/h - wiem bo kiedyś miałem okazję takim jechać (a do chudych nie należę) i jedyna modyfikacja to było wywalenie blokady i w miejskiej jeździe patrol się nie skapnie - co innego poza miastem gdzie w najgorszym razie zabiorą pewnie dowód i będzie trzeba przerejestrować jako "normalny" motor.

Bardziej od OC gdzie różnica jest
co innego poza miastem gdzie w najgorszym razie zabiorą pewnie dowód i będzie trzeba przerejestrować jako "normalny" motor.


@slozubn: zatrzymają dowód, będą kazać zawołać transport do motocykla bo takim Cię nie wypuszczą dalej, a jeśli jeszcze okaże się że nie masz uprawnień na konkretną pojemność to grozi tłuczenie się po sądach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@slozubn: no właśnie po zdjęciu blokady, wtedy już nie łapiesz się na jazdę na dowód czy AM. Myślę, że jeżeli ktoś ma uprawnienia na jazdę 125 czy przez kategorię B od trzech lat czy przez A1, to raczej się w takie rzeczy nie bawi, więc zakaz dalszej jazdy byłby bardzo realny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
O policjantach mówi się różne rzeczy, gorsze lub lepsze ale jestem przekonany że przy przynajmniej 80% policjantow jest wstanie ogarnąć różnice między 50 a 250.