Wpis z mikrobloga

234-1=233
Tytuł: Ostatnie życzenie
Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 1)
Autorka: Andrzej Sapkowski
Gatunek: fantasy
★★★★★★★

Po całkiem dobrym serialu i niezłych grach, będących adaptacją książki zdecydowałem się w końcu zabrać za pierwszy tom cyklu o Geraltcie. Przyznam, że książka spodobała mi się o wiele bardziej niż wyżej wymienione i chyba nie zmienię opinii, jeśli następne tomy podtrzymają poziom.

Książka zaczyna się od burdy w karczmie, która doprowadza do tego, że Wiedźmin podejmuje się zdjęcia uroku z córki bardzo ważnej postaci dla całej Temerii. Ogólnie jak dla mnie w książce było więcej zdejmowanie uroków z 'potworów' niż samej walki z nimi. Świat w książce został przedstawiony zgoła inaczej niż w grze, która jest wręcz nimi przepełniona i mogłoby się wydawać, że problemy z nimi związane są codziennością.

Sam Geralt również bardziej mi się spodobał niż w grze, gdzie był trochę zbyt badassowy, jak na moje gusta więc książka znowu zasługuje na plusa. Chciałbym tylko żeby pojawiło się więcej postaci, które mnie sobą zainteresują, bo na ten moment średnio z tym. Jednak myślę, że mogę przypuszczać, że coś się zmieni w tym temacie.

Wydarzenia poprzedzające zakończenie książki są dużo ciekawsze niż one samo. Zakończenie okazało się zwykłym pożegnaniem, ale nawet mi się to spodobało, bo nie czuję się zmuszony w żaden sposób do przeczytania następnej części (choć i tak to zrobię).
#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #ksiazka
K.....n - 234-1=233
Tytuł: Ostatnie życzenie
Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 1)
Au...

źródło: comment_1588944685Sp7exuFMmQnTNnzKllA8Ps.jpg

Pobierz
  • 5
@Katsukyun: O ile opowiadania uwielbiam za klimat, nawiązania do legend i baśni i inne detale, o tyle saga jest dla mnie słaba... z każdą częścią poziom spada. Sapkowski ma dość ubogi warsztat, ale wykreował świetny świat i świetnie sprzedające się postaci. Gdyby jakiś bardziej uzdolniony pisarz wziął się za losy Geralta, to moim zdaniem wyszłoby to jeszcze lepiej.

Mimo wszystko polecam samemu przeczytać i ocenić. Nigdy bym nikogo nie namawiał do
O ile opowiadania uwielbiam za klimat, nawiązania do legend i baśni i inne detale, o tyle saga jest dla mnie słaba... z każdą częścią poziom spada.


@Kenneth66 @Oppaimancer: nie chciałem się wychylać, bo sagę czytałem ponad 15 lat temu, ale dobrze wiedzieć, że nie tylko ja mam takie odczucia. Opowiadania podobały mi się bardzo, a saga gdzieś do drugiego-trzeciego tomu, potem już się raczej męczyłem.