Wpis z mikrobloga

Czy jest ktoś z was w stanie ocenić stan psa z Babeszjozą na podstawie poniższych badań?
Chodzi mi o to czy była w tym stanie jeszcze szansa na lepsze leczenie czy weterynarz zrobił wszystko co mógł.
Dodam, że miał gorączkę 39 stopni.
Niestety pies po wizycie w weterynarii około 17:40 i zaaplikowanym leczeniu przeżył zaledwie 9h.
#weterynaria #weterynarz #psy #zwierzaczki #zwierzeta
KMDZ - Czy jest ktoś z was w stanie ocenić stan psa z Babeszjozą na podstawie poniższ...

źródło: comment_1588872082dTjhZSPmZmos1BXx3nNmRp.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
czy weterynarz zrobił wszystko co mógł


@KMDZ: nie zrobił wszystkiego co mógł, bo nie wtłukł komuś do durnego łba konieczności właściwej profilaktyki przeciwkleszczowej

Czy jest ktoś z was w stanie ocenić stan psa z Babeszjozą na podstawie poniższych badań?


@KMDZ: stan psa na podstawie wyników krwi wskazuje na zaniedbanie przez właściciela, bo się zgłosił ze zwłoką a nie bezzwłocznie po zauważeniu objawów choroby.

Mam nadzieję że pomogłem.

  • Odpowiedz
@deptacz_gnoju: Nie jest łatwo od razu skojarzyć objawy tej choroby, gdzie pies na codzień prowadził w tym wieku tryb życia raczej bardziej spokojny.
Poprzednim razem, gdy jeden z psów miał tę chorobę, udało się go uratować.
A co do profilaktyki przeciwkleszczowej - pies miał obroże przeciwkleszczową, kupioną własnie u weterynarza, ale jak widać, to jest za mało.
  • Odpowiedz
@KMDZ: ja Ci nie odpowiem na ten temat, ale vetlabowi po ekscesach z moją suką nie ufam za #!$%@?. Pies zdrowy, styczniowe wyniki z idexxu idealne, marcowe z vetlabu praktycznie każdy parametr rozjechany (kreatynina ponad 90 lol), generalnie pies to nie wiadomo jakim cudem żywy, następna powtórka z idexxu znowu wszystko od linijki.
I nie, nie powiedziałabym że to idexx mógłby zakłamywać.
  • Odpowiedz