Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Miał ktoś doświadczenie w ostatnim roku z tymi pismami z #anulujmandat?

Przyszła fota z #gitd z ich quizem i 200 zł do zapłaty. Na zdjęciu są dwa auta, a twarz kierowcy mocno niewyraźna.

Znalazłem na chomiku (wystarczy wyszukać "anuluj mandat chomikuj gitd") chyba to pismo za 40 zł, które wychodzi z ichniego generatora, ale widzę, że jest mocno chaotyczne.

Straż miejska przeważnie lezie do sądu, a wg właściciela strony anulujmandat GITD praktycznie zawsze odpuszcza po odesłaniu wspomnianego pisma, bo quizowania zabrania im wyrok trybunału konstytucyjnego, więc wiedzą, że przegrają.

Jednakże strona ostatnie pisma z efektem sukcesów ma z 2014-2015 roku.

Jest ktoś kto wysłał odpowiedź w ostatnich dwóch latach i anulowali mu postępowanie?

Pismo mam niby za darmo, więc skłaniam się do wypróbowania go po lekkim doszlifowaniu.

#policja #prawo #samochody #anulujmandat #mandat
  • 9
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan: ja znam 2 przypadki, gdzie GITD nic nie zrobiła jak im się nic nie wysłało, to może po prostu nie wysyłaj nic? Z tym, że to było z 4 - 5 lat temu. Jeden przypadek był taki (przekroczenie o ponad 50 km/h), że nie zostało wysłane nic, a drugi przypadek (przekroczenie o 21 km/h) był taki, że quiz przyszedł do firmy, został wypełniony i odesłany (wskazanie, kto kierował) i kolejny
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vertical: Niby właśnie zgodnie z wyrokami zwykłych sądów i TK, GITD nie ma prawa do karania za niewskazanie czy nieodpowiadanie na ich quiz. Zastanawiam się czy olać czy wysłać do nich zapytanie na jakiej podstawie szukają winnego skoro sami powinni wskazać dokładną osobę, żeby wystawić mandat, a przecież jest jeszcze prawo świadka do nieodpowiadania na pytania jeżeli może to przynieść szkodę sobie lub najbliższym.
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan Zrobisz jak uważasz ale ja bym nic nie wysyłał, zwłaszcza mając zdjęcie na którym widoczne są dwa auta bo wygląda na to że ten pomiar był nieważny skoro są dwa auta i to zdjęcie trzymałbym na swoją ewentualną obronę no i zrobiłbym kopie jakbym miał już je wykorzystać. W jednym z tych dwóch przypadków co opisałem nie było żadnego zdjęcia, jedynie quiz :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Widzę, że dużo osób pyta, więc odpowiem zbiorczo.

Po dłuższym zastanowieniu jednak odpuściliśmy i odesłaliśmy quiz na siebie, bo wg instrukcji obsługi fotoradaru liczy się samochód znajdujący się w środkowych 50% ekranu, a ten drugi był na prawej ćwiartce. Dodatkowo w miejscu pomiaru nie było żadnych metalowych elementów mogących go zakłamywać, a pisma tego gościa od anuluj mandat wyglądają nieco butnie i chaotycznie co w połączeniu z brakiem skanów sukcesów sądowych po
  • Odpowiedz