Wpis z mikrobloga

Drodzy, potrzebuję porady odnośnie robotów sprzątających/myjących. Powierzchnia domu to ok. 150m. Większość to płytki z ogrzewaniem podłogowym, w pokojach panele i grzejniki. W domu jest pies, bardzo gubi sierść, która zbiera się w kołtuny zwłaszcza tam gdzie jest ogrzewanie podłogowe.Nie interesują mnie jakieś konkretne modele, wezmę pod uwagę wszystkie z różnych pułapów cenowych. Ze spraw, które mnie interesują to, przedłużona gwarancja bez żadnych kruczków, tj. jeżeli coś się zepsuje to bez gadania wymiana na nowy egzemplarz lub nowocześniejszy model, mam coś takiego z telewizorem, więc wiem, że to możliwe oraz dokładność sprzątania i mycia. Jest to tak jakby prezent dla mamy, wiem z doświadczenia, że męczące jest ogarnięcie takich powierzchni i chciałbym jej ulżyć i odjąć obowiązków w ten sposób(mama jest trochę pedantyczna, między innymi dlatego zależy mi również na tym, by robot był dokładny w tym co robi).
Liczę na konkretne porady, cenię zwłaszcza takie poparte jakimiś doświadczeniami. Nagrodzę pluskiem każdą wartościową wypowiedź, zapraszam.ʕʔ

#dom #sprzatanie #robotsprzatajacy #kiciochpyta #irobot #xiaomi #pytaniedoeksperta #odkurzacz
  • 14
@t0mI84: Czy posiadasz którykolwiek z tych modeli? Jesteś w stanie powiedzieć coś więcej? Nie ukrywam, że byłby to mój pierwszy kontakt ze zrobotyzowanym odkurzaczem.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Chorazy_ tak posiadam co chwilę u mnie się coś pojawia zapraszam do śledzenia mojego profilu tam się wszystko dowiesz :).Na chwilę obecną sprzedałem wszystkie S5 max i zostały mi s50 same.Te roboty doskonale się nadają z podłogami bez dywanów oczywiście ma funkcję mopa
@MilionoweMultikonto: W obecnej sytuacji nie mogę zdecydować się na odkurzacz centralny ponieważ nie rozwiąże to głównego problemu. Chce żeby mama zyskała ten czas, a nie ułatwić jej samo odkurzanie, dlatego poszukuję też takiego, który oprócz odkurzania na sucho będzie mopować.
@Chorazy_ zaufaj moja Mama była sceptyczna a Teraz nie wyobraża sobie aby nie było robota.Fakt trzeba raz na tydzień wyczyścić bo takie są uroki tego:).Ja ja nauczysz posługiwać się aplikacja do sterowania to będzie w 7 niebie:)
U mnie z sierścią radzi sobie roomba. Moja e5 bez problemu zbiera kłaczki także z dywanów. Możesz zaprogramować w aplikacji pracę na cały tydzień i mama nawet nie będzie musiała pamiętać aby ją włączyć. Tylko opróżnianie pojemnika jej zostanie