Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Mirki kojarzycie może temat niskiego basowego buczenia w domkach jednorodzinnych? Przy zamkniętych oknach słychać taki dźwięk, na granicy słyszalności, jakby dwa domy dalej pracowała betoniarka (wiem o czym mówię bo mieszkałem "na budowie" przez dobre 3 lata xD)

Na pewno nie wydaje tego żadne urządzenie w domu, dźwięk słychać i w dzień i w nocy, w okolicy nie ma żadnej budowy, a na zewnątrz nie słychać tego w ogóle - chyba że słychać ale wtedy musiałby być ten odgłos zakłócany dosłownie szumem trawy - niemożliwe więc, bo zamknięte okna by to zdecydowanie zatrzymały

Myślałem że mam jakieś szumy uszne, ale żona też to słyszy. Zastanawiam się czy jest opcja że to np wiatr jakoś rezonuje uderzając w ścianę domu czy komin - ale ten odgłos jest jednostajny jak betoniarka, nie przy uderzeniach wiatru (akurat taki świst też wiem jak tu brzmi) - trzeba przyznać niemniej że w tej okolicy dużo wieje

Spotkaliście się z czymś takim?

#pytanie #dom #remontujzwykopem
  • 21
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Waderra: raczej nie - ten dom nie jest podłączony nawet do kanalizacji, nie ma tutaj CO (chociaż instalacja jest rozprowadzona, ale nie podłączona do niczego, nie ma też kaloryferów), więc nic nie krąży w rurach dopóki nie odkrecisz kranu

Dom jest murowany z betonowym stropem i piętrem - bo brzmi w sumie po tym opisie jakby to był drewniany :) po prostu nie skończony
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ahaw: nie ma tutaj rekuperacji, klimy ani wentylacji mechanicznej tylko grawitacja - w sumie korków nie próbowałem całkiem wyłączyć może w nocy to zrobię na próbę
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Waderra: albo 5g ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie no serio jakaś #!$%@? się tutaj odwala i nie mam pojęcia co to może być :/ ogarniam trochę tematy remontowe i nie widzę żadnej przyczyny - jedyne co to wiatr napierający na ścianę (akurat jest spora powierzchnia od strony z której zazwyczaj wieje) albo jakieś przedsiębiorstwo za lasem, ale żeby u mnie to było słychać to cała okolica musiałaby
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gewon: no właśnie dobre pytanie - niczego takiego nie kojarzę ale za domem jest las i góra i w sumie #!$%@? wi co tam za nim się znajduje - muszę się rozejrzeć, to by było wytłumaczenie, zwłaszcza w ten dźwięk nie był od początku tylko się pojawił jakiś czas temu
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wojtouchy: dźwięk faktycznie taki że wibracje by pasowały, ale jest na granicy slyszalnosci więc nawet jak są to niewyczuwalne

@parapet235: nie xD chociaż kto wie jak to było tysiące lat temu - przy kopaniu działki czy fundamentów nie stwierdzono xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@powaznyczlowiek: mam wygląd na to podobny dom, bez instalacji pomp i innych cudów. I w nocy mocno słychać, zwłaszcza na górze, agregaty i ciężarówki z hurtowni. Niesie się z wiatrem a potem oo strychu, pod dachówka robi się jakaś taka pułapka dźwiękowa jak mikrofon kierunkowy.
A jeszcze sprawdź sobie lodówkę czy ona nie stoi jakiś tak, że wibracje że sprężarki się przenoszą.