Wpis z mikrobloga

Mirki, proszę o pomoc przy składaniu PC'ta. Popatrzyłem na zestawy od Liptona, trochę poczytałem i pooglądałem. Rozkładam ręce bo nie chciałbym się rozpędzać z budżetem, ale mogę też coś dołożyć byleby tylko za krótką chwilę sprzęt nie nadawał się na śmietnik. Największy problem z wyborem to karta, płyta i ram. O kręceniu nie mam pojęcia, nie gram też dużo ale też dlatego, że obecny sprzęt mi na to nie pozwala. Monitor posiadam ips, 144hz, 27" WQHD.

Na chwilę obecną wydaje mi się, że poniższe podzespoły powinny być ok:
- Crucial 240GB 2,5" SATA SSD BX500 (bo mam taki obecnie posiadam),
- AMD Ryzen 5 3600
- SilentiumPC Elementum E2 550W 80 Plus
- SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black

#pcmasterrace
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@donedro: a żeś poleciał z ramem xD
aaa z tej strony, jak bardzo Ci zależy aby przez najbliższe 6 miesięcy grać we wszystko na ultra fHD?
ile byłbyś w stanie pod koniec tego roku wydać na grafikę?
  • Odpowiedz
@10129: @10129: Na ultra w full HD nie zależy mi w ogóle, nie wiem nawet ile będę grał, do tej pory mogłem pomarzyć o nowych produkcjach także samo ich odpalenie na średnich/wysokich w full hd będzie sukcesem. Co złego jest z RAM? Z kompem chcę polecieć po kasie, ale też nie planuję go zmieniać za 3 lata. Pomyślałem, że wszystko poza kartą wezmę 'wystarczające' aby w razie potrzeby
  • Odpowiedz
@donedro: nic nie jest złego w ramie, drogi jest.
a jakbyś sobie kupił używanego rx 580 z 12 miesiącami gwarancji https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-radeon-rx-580-nitro-4gb-256bit-9152757093?fromVariant=8970690643
na tym aktualnie wszystkie gry lecą na ultra (no oprócz red dead redemption 2...), i np wymieniłbyś go na rtx 3070 albo 3060? za 6-10 miesięcy?

karta pewnie z koparki ale i tak planujesz je wywalić szybko
https://www.techspot.com/review/1974-amd-radeon-rx-5600-xt/
tu masz jej testy w grach
  • Odpowiedz
@10129: No Panie, teraz to się dogadaliśmy, wersja 8GB czy 4 wystarczy? Co do ramu to chętnie przyjmę inną propozycję tylko pamiętajmy o możliwym upgrade :)
  • Odpowiedz