Wpis z mikrobloga

Koledzy, chciałem dokupić ramu do mojego laptopa (HP probook 450 g2). I teraz tak, mam zainstalowane 4gb i zamówiłem sobie 8gb. Po fakcie przeczytałem w necie, że jeżeli włożę dwie kości które nie odpowiadają wielkością to laptop nie będzie używał "dual channel". Z koleii w Maintenance and Servis guide, którą ściągnąłem ze strony HP jest napisane : Supports the following configurations: 12288 MB (8192 + 4096; dual channel). Link do dokumentu: http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c04763183 Czyli wynikałoby, że będzie działał ten dual channel. Zależy mi na tym bo mam zintegrowaną kartę graficzną, a w internecie piszą, że lepiej żeby wtedy ram działał na dual channel. Będzie to działać?
#laptopy #informatyka #komputery
  • 7
  • Odpowiedz
@antek_akrobata: @Harmideron: Dzięki za szybka odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie bo jestem w tym zielony trochę. Czy powinienem kupić zestaw kości? Np. 2x4gb kit. Czy jeżeli zamówię dwie takie same, tego samego producenta to nie będzie różnicy?
  • Odpowiedz
@Pustulka: Dziękuję. Zwróciłem już te 8 gb i dokupiłem po prostu 4 gb o takich samych parametrach. Stwierdziłem, że do przeglądania internetu to+ dysk SSD mi wystarcza na najbliższe 2/3 lata. Potem i tak bede chcial zmienic tego lapka
  • Odpowiedz