Wpis z mikrobloga

Pochwalcie się, jaka książka z ostatnio przeczytanych najbardziej wam się podobała/zrobiła największe wrażenie ()
Powiedzmy taka, którą skończyliście w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Uzasadnienie mile widziane.

#ksiazki #czytajzwykopem
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BarkaMleczna:
trylogia "Krucze pierścienie" - niby dawno wyrosłam z młodzieżowych książek, ale pierwsza część wciągnęła mnie od pierwszych stron. Spodobał mi się odmienny klimat, w porównaniu do innych książek fantasy. Pozostałe dwie części nawet nie wiem kiedy przeczytałam.
Pierwsza część Diuny - wielkie wow! Serio ta książka została napisana w 1965 roku? Ta książka jest znakomita, płynna, otwarta na opis świata. Lem, choć już wiele jego książek przeczytałam, to nie
  • Odpowiedz
Cezar Życie Giganta, świetnie napisana biografia Juliusza Cezara
Lata Wojen, Opis wojny trzydziestoletniej, realiów życia w XVII wiecznej Europie, przeplatany losami Królestwa Szwecji (od europejskiego wygwizdowa do militarnej i politycznej potęgi) oraz biografią ciekawego Człowieka.
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: Tim Pat Coogan - Michael Collins. Biografia twórcy IRA, opis walk brytyjsko-irlandzkich, później negocjacje traktatowe i wojna domowa między zwolennikami i przeciwnikami układu. Kawał dobrej historycznej roboty, do tego tematyka trochę egzotyczna w Polsce.
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna Trochę tego było. Najbardziej wciągnęło mnie Wszystko za Everest Krakauera, najszybciej udało mi się pochłonąć Turbulencję Dariusza Kulika, a najlepszą było chyba Wołanie w górach.
Teraz czytam Wielkiego następcę i Człowieka o 24 twarzach i podejrzewam że któraś z nich wskoczy na moją rolkę.
  • Odpowiedz