Wpis z mikrobloga

"Press RT to wykop"

W swoim dzisiejszym wpisie chciałbym pokazać, że mój mały projekt jest wciąż w realizacji. Zeszły weekend majowy spędziłem z dala od technologii ale powoli wracam do gry.

link do pierwszego posta z omówieniem zabawy

Na dziś przygotowałem kilka zdań odnoszących się do początku przygody z grą "Minecraft". Jakież było moje zdziwienie gdy xbox poprosił o zwolnienie tylko 380 MB na dysku twardym. Oglądając materiały ukazujące ogromne światy generowane za pomocą gry, spodziewałem się wielokrotności tej liczby.

Swoją przygodę rozpocząłem na trzecim z czterech poziomów trudności i jak do tej pory była to dobra decyzja. Świat jest fair w stosunku do gracza a walka potrafi być wymagająca pozostając przy tym satysfakcjonującą.

Nie sądziłem, ze kiedykolwiek napiszę takie zdanie ale "Minecraft" podoba mi się graficznie! Nie jest to styl graficzny dążący do fotorealizmu, ale w jest w nim coś magicznego. Potrafiłem zawiesić się na kilkanaście sekund w jednym miejscu i obserwować jednocześnie zachodzący księżyc i wschodzące słońce będąc na środku oceanu. Dodatkowo gra potrafi generować naprawdę piękne krajobrazy.

Czas już kończyć ten wpis, bo nie chcę się później powtarzać w recenzji, którą planuję na następny tydzień. Muszę jednak opowiedzieć krótką anegdotę. Nie wiem właściwie jak ta gra to robi ale gdy tylko wykułem swój "dom" w skale uznałem, że ponad dwudziestostopniowe schody zaczęły mi przeszkadzać, przebudowanie ich zajęło mi chyba z trzydzieści minut. Zadowolony ze swojej pracy spojrzałem na swoje podwórze i zerwałem warstwę piaskowca zamieniając ją na ciemną ziemię... Zamiast postępować z działaniami dążącymi do zakończenia przygody wolałem bawić się w panią Katarzynę Dowbor.

W tym miejscu zakończę opis swoich pierwszych wrażeń z grą, jeśli kogoś zainteresowałem to zapraszam do obserwowania tagu #zdrapgre gdzie pojawi się jeszcze masa kultowych gier. ʕʔ

#minecraft #gry #ankieta #konsole
repix - "Press RT to wykop"

W swoim dzisiejszym wpisie chciałbym pokazać, że mój m...

źródło: comment_1588701194xrdeHph3f9HcQP4NnA7zhl.jpg

Pobierz

Jaka jest Twoja przygoda z grą "Minecraft"?

  • Grałem, jestem fanem. 74.1% (60)
  • Grałem, to kompletnie nie mój styl. 8.6% (7)
  • Nie grałem i nie mam zamiaru. 16.0% (13)
  • Wciąż czeka na "kupce wstydu". 1.2% (1)

Oddanych głosów: 81

  • Odpowiedz