Wpis z mikrobloga

Mirki, zacząłem się rozglądać za odkurzaczem automatycznym dla moich rodziców na rocznicę ślubu. Mają mieszkanie ~65mkw, dywan w jednym pokoju, panele w drugim, w reszcie płytki. Nie sądzę żeby funkcja mopowania była istotna, raczej chyba duża moc no i funkcja mapowania pokojów. Budżet to tak minimalnie powyżej 1000-1100 zł, ale gdyby wystarczył tańszy to oczywiście lepiej ( ͡º ͜ʖ͡º)

Przeglądałem wypok i peperka, ale modeli jest mnóstwo i łatwo się pogubić. Wiem, że kiedyś polecano iLife'y, a teraz chyba trochę mniej. Ze znanego i lubianego #xiaomi znalazłem model STYJ02YM, ale oni produkują tyle różnych modeli, że nie ogarniam. Są też tańsze #alfawise, ale nie wiem czy one wystarczą (np. model V10). Pomożecie?

#odkurzacz
  • 4
@shadow7pl: mam xiaomi mi robot i generalnie daje radę
uwag jest jednak kilka
primo: nie każdy dywan da się ogarnąć, zależy od wysokości, dywanu, włosia itp
secundo: podłogę i tak trzeba przygotować, np trzeba uważać na kable na podłodze, firanki, sznurówki, wszystko to robot może wciągnąć, do niektórych miejsc dojazd trzeba zastawiać czasem itp
tertio: i tak od czasu do czasu trzeba grubiej odkurzyć albo przemyć podłogę
ja mam taki model
@shadow7pl: iLife przestały być polecane, bo spadła ich dostępność. Jeśli bez mopa, to bez STYJ02YM, bo po co płacić za funkcję, której nie będziesz używał (podobnie, jaka Viomi V2 Pro czy Roborock S50). Celowałbym w sprawdzony odkurzacz Xiaomi 1S, czyli ulepszona wersja popularnej jedynki.
W razie czego zobacz zestawienie odkurzaczy na naszej stronie. Co do Alfawise, to może pod względem liczb wygląda dobrze, ale nie testowałem, więc nie wiem, jak z