Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu chodzę na siłownie, ale nie brałem nigdy nawet głupiego białka, czy najzwyklejsza kreatyna może być stosowana mając arytmie serca? Chcę zrzucić bęben a przy okazji trochę mięśni zrobić, bo mam chyba najgorszą możliwą sylwetke, chude łapy wielki brzuch #mikrokoksy #silownia
  • 13
@r3pr3z3nt: Dziękuję za odpowiedź, jako że jestem totalnym laikiem w świcie suplementu i siłowni to powiedz mi czy kreatyna może być brana jak chcę zgubić tkankę tłuszczową, ale rozbudować mięśnie? Nie zależy mi na samej wadze, ale żeby być wizualnie szczuplejszym na brzuchu i japie
@Portowiec: Kreatyna nie jest używana do spalania tkanki tłuszczowej, tylko karnityna [l-karnityna], która trochę cię podgrzeje i wypoci. Kreatyna jest suplementem na dodanie sobie energii i napakowanie mięśni wodą i bardziej nabity look. W zasadzie ma same zalety, jeśli masz zdrowe nerki to możesz walić 4-5g dzien w dzien do konca zycia, wazne zebys robil to regularnie.
@r3pr3z3nt: To spytam inaczej, jak debil, jeżeli będę stosował dietę taką jak do tej pory i ćwiczył jak do tej pory to tkanka tłuszczowa nie urośnie ani nie zmaleje, ale będę miał więcej energii na zrobienie np dodatkowej serii ćwiczeń i wtedy woda zostanie w mięśniach a tłuszcz spalę ćwiczeniami?
@Portowiec: Mięśnie przy pomocy wody łączą [przechowują tymczasowo] glikogen, czyli cukier we krwi [np. z jedzenia węgli]. Tłuszcz i glikogen są dwoma paliwami wykorzystywanymi w procesach energetycznych przez ciało [po wypaleniu ATP-PC - innych dwoch paliw wczesniej wspomnianych, bo PC oznacza PhosphoCreatine czyli fosfokreatyne] - żeby doszło do spalania tłuszczu musi być we krwi cukier i tlen [i #!$%@? nie ma cudów, czyba że jesteś na szprycy albo masz jebnięte hormony].
@regal20: Otóż to. BMR rośnie być może marginalnie, ale rośnie, więc 10kg daje ci 300 dodatkowych kalorii gratis dziennie, czyli masz za darmo słodką przekąskę. Dochodzi do tego jego wysiłek w ruchu - znowu będzie potrzeba więcej kalorii.