Wpis z mikrobloga

Grenadier: Hohoemi no Senshi, czyli nadmiar cycków i strzelania też może być fajny.

Zabierając się w styczniu za Grenadiera nie spodziewałem się niczego ciekawego - ot anime, o którym dowiedziałem się przez znajomego, który pokazał mi, jak Rushuna przeładowuje swój rewolwer (dla tych, którzy nie wiedzą - cyckami). Myślałem, że zobaczę coś mocno ecchi bez konkretnej fabuły i z konkretnym strzelaniem. A jednak byłem miło zaskoczony.

Obie główne postacie - Rushuna (nastoletnia strzelec chcąca walczyć ze złymi typami za pomocą uśmiechu i ciepłego słowa [spoiler alert: nie wychodzi jej]) i Yajirou (młody samuraj z awersją do strzelców i broni palnej) dają się lubić i mają dobre poczucie humoru, które udziela się też widzowi. Całą fabułę w zasadzie opisałem w wyjaśnieniu, kim jest Rushuna, niemniej jednak są w niej zwroty akcji (części z nich można się co prawda spodziewać) i nie przynudza przez większość czasu.

Aczkolwiek najważniejszą częścią każdego odcinka jest walka Rushuny ze złym typem. Schemat jest bardzo powtarzalny:
1. Rushuna uprzejmie prosi złego typa o zaniechanie swoich występków.
2. Zły typ szydzi z Rushuny.
3. Rushuna zasypuje złego typa gradem kul z rewolweru, przeładowując go przy pomocy swoich olbrzymich cycków.

A jednak każda walka ma w sobie coś nowego i nie czułem, że przez 12 odcinków oglądam ciągle tą samą scenę.

Grenadier nie jest w żadnym wypadku tytułem górnolotnym - kreska przypomina coś z lat 80. zamiast 2004 roku a fabuła mimo zwrotów akcji nie należy do najgłębszych - a mimo to całość mi się spodobała. I jeśli macie czas na lekko odmóżdżającego jednosezonowca, na pewno polecam wam dać Grenadierowi szansę. Jeżeli miałbym go ocenić, byłoby to 7/10.

#anime #animedyskusja #grenadier
Methelin - Grenadier: Hohoemi no Senshi, czyli nadmiar cycków i strzelania też może b...

źródło: comment_1588531392jnTCJs7ckwPaaJo9gQCNk0.jpg

Pobierz
  • 5
@jtank: Zgodzę się z tym, że piosenka w openingu jest bardzo dobra, ale nie jest w mojej topce. Grenadier to jednak dość specyficzny tytuł i nie dziwię się twojej ocenie - po prostu nie przemówi do każdego. Dlatego też napisałem "[...]polecam wam dać Grenadierowi szansę." zamiast "Koniecznie obejrzyjcie całość."