Wpis z mikrobloga

Hej. Prawdopodobnie w tym tygodnie kupuję #xbox i mam kilka pytań, gdyż jestem kompletnie zielony, a moja jedyna styczność z konsolami to pegasus i wysłużone PS3, które warto byłoby już wymienić tym bardziej, że obecne generacje są już strasznie tanie i mój wybór padł na #xboxone #alldigital Tak więc:

1. Pierwsze pytanie związane z #gamepass . Obecnie w ramach abonamentu jest dostępne #gtav jednak znika z gamepassa 7 maja. I jak wygląda sytuacja jeśli pobiorę grę np 6 maja. Czy wraz ze zniknięciem tej pozycji z gamepass dostęp do niej również znika na moim koncie/konsoli? Czy raczej wygląda to tak, że dopóki opłacam abonament gamepass to gra dalej jest dla mnie dostępna bez znaczenia czy nadal jest w ofercie Gamepassa czy też została wycofana

2. Pytanie drugie związane z januszowymi grami na #allegro . Jak to wygląda w praktyce? Kupuje na allegro dostep do czyjegos konta, dostaję dane do logowania. Po czym na chwilę wylogowuję się ze swojego konta i loguję na to z allegro. Pobieram grę na dysk, kasuję konto z allegro, loguję się na swoje i normalnie gram w grę tyle, że w trybie offline będąc normalnie dalej podłączonym do wifi i zalogowanym na swoim koncie? Jest tak jak rozumiem czy inaczej? Jeśli inaczej to poprawcie. A i czy któregoś dnia posiadanie takiej gry może sprawić, że zbanują moje konto lub czy gra może przestać działać.

3. Czy xbox one s all digital może służyć jako salonowy dysk do multimediów. Na zasadzie takiej, że ściagam z google drive lub zgrywam z pendriva zdjęcia i mogę je oglądać na TV z poziomu konsoli.

4. W odróżnieniu od obecnie posiadanej PS3, gdzie pad posiada wbudowany akumulator , pad xbox działa na baterie. Tak mniej więcej jak często trzeba wymieniać baterie np standardowe duracelle. Wiem, że pierwsza odpowiedź jako przyjdzie na myśl to "zależy ile grasz" więc powiedzmy, że 6-7h tygodniowo ;) czy przy takim zużyciu baterie starczą na ten tydzień?

5. Wsteczna kompatybilność. Jeśli gra z #xbox360 jest na liście kompatybilnych gier z xboxone to czy tyczy się to też wersji cyfrowych czy tylko pudełkowych? Czy normalnie kupuje klucz np do GTA SA przeznaczonej na 360 ale ściągam nornalnie i bez problemu odpalam

Dziękuję z góry za odpowiedź i przepraszam jeśli, któreś z tych pytań było banalne i absurdalne ;) ale jak to mówią, nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi
Pobierz Zachar87ck - Hej. Prawdopodobnie w tym tygodnie kupuję #xbox i mam kilka pytań, gdyż ...
źródło: comment_1588527140C1i1nAABjFuYBsOtCcOkYs.jpg
  • 15
@Zachar87ck:

1. znika i nie możesz uruchomić gry. Na zasadzie materiałów z netflixa, które są usuwane.
3. yup, https://www.microsoft.com/pl-pl/p/odtwarzacz-multimedialny/9vwgnh0vbzl2?activetab=pivot:overviewtab
4. zależy od pojemności baterii, spokojnie na tydzień starczy ale lepiej kupić akumulatorki o większej pojemności z ładowarką.
5. Tylko gry na liście są wspierane, płytka również będzie działać o ile gra jest na liście. "Many games from the original Xbox can also be played on the Xbox One simply by inserting
4. W odróżnieniu od obecnie posiadanej PS3, gdzie pad posiada wbudowany akumulator , pad xbox działa na baterie. Tak mniej więcej jak często trzeba wymieniać baterie np standardowe duracelle. Wiem, że pierwsza odpowiedź jako przyjdzie na myśl to "zależy ile grasz" więc powiedzmy, że 6-7h tygodniowo ;) czy przy takim zużyciu baterie starczą na ten tydzień?


@Zachar87ck: Nie wiem co to są standardowe duracelle.W padzie od ps4 jest wbudowany gównoakumulator 1000
@frutson rozważałem 3 konsole ps4 slim, xbox s i alldigital. Po pierwszym etapie odpadło ps4 ze względu na gamepass. Zastanawiałem się nad 2 wersjami xboxa, a siadło na alldigital ze względu, że nie opłaca mi się płacić 3 stów więcej za napęd BR skoro mam dobrej jakości kino domowe oraz nie mam zamiaru kolekcjonować pudełek z grami na półce. A jeśli chodzi o wyższe modele tj xbox one x lub ps4 pro
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zachar87ck:

Przemyśl wersję z napędem, możesz kupować wersje pudełkowe i sprzedawać tracąc zaledwie niewielki procent. Znacznie lepsza opcja, niż bawienie się w nielegalne konta
@Beeercik rozważałem i jest 300zł drożej. Za te 300 spokojnie kupię 2 legalne gry na których mi zależy tj Mafię 3 z którą jeszcze nie miałem styczności i GTA5 którą mieć muszę na nowej konsoli bo często do niej wracam. Jestem okazyjnym graczem, który chce sobie po prostu od czasi do czasu w coś popykać, a oferta gamepass jest wystarczająca. Tak więc siadło na all digitala. Nie ma powodu w moim przypadku
@WuBe ogólnie jesteś zadowolony z konsoli? Ja po przesiadce z PS3 na pewno odczuję różnicę. Do niedawna wychodziłem z założenia, że konsolę z obecnej generacji kupię dopiero jak potwierdzą, że gta6 na nią wyjdzie, bo póki co jedyną grą na jakiej mi zależało byłaby Mafia3. Jednak alldigital jest wg mnie tak tani, że dla samej Mafii warto wydać te 7stówek, tym bardziej, że przy okazji można pograć w coś innego.

No i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zachar87ck:

Nie ma żadnych szans na GTA6 na obecną generację. Rockstar wydaje gry 1,5 - 2 lata po pierwszym trailerze, a teraz brak jakichkolwiek wieści, no i obecne konsole są zbyt słabe na nowe gta.

Najwcześniejszy termin to moim zdaniem połowa 2022 roku, jak przyszła generacja trafi już do kilkudziesięciu milionów odbiorców :/
@frutson: bez sensu twój komentarz. Sam obecnie jestem niedzielnym graczem i mam alldigital i w zupełności wystarcza, nie kolekcjonuje gier pudełkowych. gry z game passa wystarczają, choć kupiłem kilka ze sklepu w promocjach, nigdy nie dałem więcej jak 100we za gre-chodzi o nowości- przeważnie dzięki goldowi.