Wpis z mikrobloga

Agromirki,

chcę zrobić osłonę do rabaty podwyższonej, aby przykrywać je agrowłókniną (ochrona termiczna, ograniczenie parowania wody z gleby, ochrona przed gwałtownym deszczem, regulacja dostępu promieniowania UV w letni dni).

Podoba mi się sposób z wykorzystaniem rurek hydraulicznych/elektroinstalacyjnych. Wykonanie kilku łuków osadzonych na wbitych w ziemię prętach zbrojeniowych, połączenie łuków ze sobą i nakrycie tkaniną.

Nie wiem jednak jakie konkretnie rurki użyć, które będą odpowiednio elastyczne a jednocześnie wytrzymałe do takiej konstrukcji.

Rabaty mają wymiar 0,75x2 metry. Wysokość nie musi być znaczna ponieważ rośliny dorastają maksymalnie do 50 cm.

Czy zechce ktoś podzielić się swoją wiedzą? Są poradniki w internetach, ale co mirko to mirko. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ogrodnictwo #papryczki #diy #majsterkowanie #ogrod #kochammojadzialke
  • 6
@JohnMaxwell: Robiłem taką konstrukcję na szybko bo mi cebulę słońce jarało za mocno, a późno wsadziłem, ale to z listewek bo nie musiało być estetycznie i dużym problemem było to że wiatr mi robił sieczkę z agrowłókniny, albo ją zrywał, jak to planowałeś przyczepić?
Widziałem patenty z przeciętym wzdłuż starym wężem ogrodniczym. Do konstrukcji z rurki będzie okey, z węża zrobi się rodzaj zaciskowej obejmy którą przypina się do rurki łuku tkaninę. Taki klips nie powinien uszkodzić materiału, tylko trzeba by odpowiednio dobrać średnice żeby było ciasne.