Wpis z mikrobloga

#rolnictwo #ciagniki #wies

Swojego czasu pisałem tutaj o swoim zabytkowym ciągniczku, który kompletowałem i remontowałem około 10 lat. Z racji, że spędzam majówkę na wsi znów się za niego wziąłem.
Kilka szczegółów:
Marka: Mc Cormick International
Model: w oryginale D-440 (intercooler), przejściowo D-439 i obecnie z racji zamontowanego silnika D-430.
Około 10 lat temu doszło do awarii i zniszczenia silnika, generalne nie było czego zbierać i ciapek powędrował do garażu. Jakiś czas temu nadarzyła się fajna okazja: dawca śmieszne pieniądze. Jego atutem było to, że był kompletny, miał też nowy rozrusznik, sprzęgło i podobno zregenerowaną pompę. Silnik przełożyłem bez większych problemów, nie zgadzał się odrobinę osprzęt ale z biegiem czasu wszystko ogarnąłem.

W oryginale ciągnik wyposażony był w przedniego TUR-a, kosiarkę listwową oraz tylną przystawkę do dedykowanych narzędzi. TUR i kosiarka listwowa zostały niestety sprzedane osobno choć wiem gdzie się znajdują.

Podrzucam filmik z przepalenia po tygodniowym postoju (z góry przepraszam za nagranie w pionie) oraz kilka fot dawcy. Mc Cormick D-439
  • 3