Wpis z mikrobloga

#zegarki #retro
Pamiątki po dziadku...
Jak myślicie, da się uratować któryś z tych zegarków? Najbardziej zależałoby mi na którymś z Atlanticów. Ten po lewej z czarną tarczą chodzi bez problemów. Środkowy trochę się zacina, ale czasami zaskoczy i działa przez parę sekund. Wostok nie działa bo jest na baterię. Jaką to może mieć wartość. Dla mnie ma dużą sentymentalną. Czy będzie to duży koszt, żeby je usprawnić? Szkiełka w każdym są uszkodzone.
Pobierz
źródło: comment_1588408225B1spoNZzbwhiTK7ni16mU0.jpg
  • 9
@maverick09877: Atlantic jeden i drugi można łatwo uratować. Wymień w nich szkła (tam jest pleksi, więc żaden problem i będzie w miarę po taniości), prawdopodobnie (słabe zdjęcie) Atlantic z czarną tarczą to będzie kwestia szkła i będzie wyglądaj od razu lepiej. Atlantic z jasna tarcza może wymagać delikatnego oczyszczenia tarczy. Dodatkowo kup/wymień paski w nich. Zegarki też należałoby ponownie przejrzeć pod względem mechanicznym i zapewne dać nowe smary. Vostok pewnie też
@maverick09877: Wostok to również automat.

Zacznij od najprostszego czyli czarnego atlantica, daj go do zegarmistrza w celu wymiany plexi oraz czyszczenia I przeglądu mechanizmu. W międzyczasie rozejrzyj się za odpowiednim paskiem(zmierz jaki rozmiar paska będzie pasował zanim go oddasz do zegarmistrza). Możesz się nawet rozejrzeć na aliexpress za ładnym skórzanym paskiem - znajdziesz dobre oferty już za ok. 10$.

Plexi to ok. 40zl, przegląd to zależy, ale podejrzewam, ze do 150zl
@maverick09877: do Atlantic chyba nawet nie ma szafirowego szkła. Możesz próbować szukać oryginalnych części. Jest tego dużo na rynku. Wartości jednak dużo nie podniesiesz tym zabiegiem. Zobacz po ile chodzą w podobnym stanie. Większej wartości nie osiągniesz. Z drugiej strony to po co miałbys to robić jeśli zegarki raczej zostaną u Ciebie z powodu sentymentu.
@maverick09877: to nie są zegarki, które maja wartość na rynku, ich wartość jest głównie sentymentalna(będąc szczerym). Sam uwielbiam dokonać renowacji zegarków rodzinnych, ale głównie ku własnej uciesze. Co do szafiru - można, ale będzie to kosztować wielokrotnie więcej niż plexa(zakładam min. 400zl bez antyrefleksu).

Co do części zamiennych - takie rzeczy jak koronka zdecydowanie. Pasek i klamra to dyskusyjnie, ja purystą nie jestem i bym patrzył czy kolorystycznie pasuje(i mi sie