Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi mireczki. Jak to jest, że telefon mający 4GB RAM z tym słynnym "czystym, bez śmieci" #androidone po aktualizacji do Androida 10 (na dodatek kilkukrotnie wycofanej i wydanej pół roku po premierze systemu, gdzie Google obiecywało natychmiastowe), nie potrafi obsłużyć nawet dwóch aplikacji w tle i wszystko ubija? Nie jest możliwe nawet doładowanie telefonu z aplikacji Play24, ponieważ przejście do aplikacji bankowej ubija aplikację Playa... Ponadto usunięto wiele przydatnych funkcji - nie ma np. możliwości wyłączenia karty SIM przy używaniu Dual-SIM. Usunięto również wyświetlanie zużycia pamięci w ustawieniach, chyba dlatego, by nie denerwować użytkownika, że cała jest zasyfiona. Już pominę milczeniem to, że animacje są poklatkowe, a ekran główny nie potrafi poprawnie wyświetlać nazw aplikacji...

Więc do znawców. Ile ramu potrzebuje ten system by działał płynnie? Na drugim urządzeniu, które ma 3GB ramu z iOS 13, mogę otworzyć pierdyliard aplikacji w tle i nic nie jest ubijane.
#android
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Losowylogin1234: Ponoć za aktualizacje telefonów z Android One odpowiada samo Google


@x86-64: Bzdura. To producent nadal odpowiada za to żeby aktualizować smartfon według wytycznych programu Android One a nie google. Google bezpośrednio aktualizuje tylko telefony Pixel. A xiaomi mocno olewa aktualizacje telefonów bez miui.
@Pawcio_cukierek: Nie interesuje mnie to kto pisze kod. To Google obiecywało błyskawiczne i długie wsparcie całego programu Android One, tymczasem rzeczywistość pokazała, że jednak mają to w dupie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@x86-64:

Nie interesuje mnie to kto pisze kod.


A to ma chyba największe znaczenie.

To Google obiecywało błyskawiczne i długie wsparcie całego programu Android One, tymczasem rzeczywistość pokazała, że jednak mają to w dupie.


Android One miał mieć system z jak najmniejszą liczbą preinstalowanych aplikacji (nie licząc aplikacji google), aktualizacje systemu przez co najmniej dwa lata i co miesięczne poprawki bezpieczeństwa przez co najmniej trzy lata. Nigdzie nie było mowy że
@Pawcio_cukierek:

A to ma chyba największe znaczenie.

Mnie jako użytkownika końcowemu zależy tylko i wyłącznie na tym by sprzęt który posiadam działał dobrze, a to czy sterowniki pisze Hindus, Amerykanin czy Chinczyk jest najmniej istotne. W tym przypadku to producent robi dywersję zmuszając użytkownika do zakupu nowego urządzenia, ale to już jest chyba stałe w świecie Androida, bo nie spotkałem się z urządzeniem które nie zaczyna lagować po jakimś czasie.
Google
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@x86-64:

Faster access to Android OS updates for two years, including the latest AI innovations from Google


Nadal nie znaczy to że aktualizacje OS będą odrazu. Miało być szybciej bo wtedy mało które smartfony z androidem w ogóle dostawały aktualizacje po wypuszczeniu na rynek, albo dostawaly jeden update i elo. Teraz producenci też często aktualizują szybciej telefony żeby być konkurencyjnymi dla Pixeli i telefonów z android one właśnie. I szczególnie przy