Wpis z mikrobloga

@fervi: skoro inwestuje to oczywistym jest, że chcę inwestować tak by zyskać. Raczej nikt nie kupuje bitcoina, czy czegokolwiek na giełdzie z myślą "a #!$%@?, obym stracił". To nie kabaret Dudek i skecz Duży Sęk
@Scorpjon: ale typie, czego ty oczekujesz, że w dwóch zdaniach ktoś wytłumaczy czym jest bitcoin, jak działa, jak go bezpiecznie kupić i przechowywać? xD W internecie jest w #!$%@? artykułów które to wszystko tłumaczą, nawet po polsku, no ale trzeba się wysilić i poświęcić kilka godzin na ich przeczytanie. Z takim podejściem to daruj sobie kryptowaluty bo tutaj nikt nikogo za rączkę nie prowadzi.
Jakieś porady jak zacząć inwestować? Jak stracić możliwie jak najmniej? ()


@Scorpjon: A ja odpowiem tak...
1. Kupić tylko bitcoin i bezpiecznie trzymać go kilka lat.
2. Kupić tylko bitcoin, inne krypto niosą ze sobą zbyt duże ryzyko.
@Naczelny_Cenzopapista: po raz kolejny. Jak zjeb z elektrody XD
Normalny człowiek podpowie gdzie warto szukać informacji, kto tłumaczy to w przystępny dla laika sposób. Ale nie wykopek spod tagu #bitcoin, bo on jest kurfa mondrzejszy i już widzi czyjeś podejście xD

Ja #!$%@?, na tylu różnych tagach można jak n00b i laik spytać i otrzymać kulturalną odpowiedź, albo poradę ylko pod tagiem #bitcoin tylko pdo tym znakiem, Mirek jest #!$%@?ą,
@Scorpjon: poczytaj moje wpisy, dowiesz się sporo ciekawych rzeczy na temat kryptowalut, gdzie kupić, jak przechowywać bezpiecznie, a czy to jest dobra inwestycja to nikt ci tutaj tego nie napisze.
Moim zdaniem bezpieczniej jest kupić akcje na giełdzie gdzie masz jakieś konkretne info, gdzie można coś wywnioskować z informacji ogólnodostępnych a w kryptowalutach masz tylko analizę techniczną różnych randomów która raz się sprawdza a drugi raz się nie sprawdza. Kurs skacze
@plaisant: o, dzięki wielkie ( ͡° ͜ʖ ͡°) I to są jakieś informacje na star, a nie "Google nie boli, Mirek" czy "z takim podejściem to nie kupuj" XD
Co do klasycznej giełdy jeszcze bym miał pytanie. Lepiej Forex, czy giełda... Nie wiem jak to się fachowo nazywa, spółek? W sensie czy lepiej mi inwestować w waluty, czy w akcje?